Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után a szomszédos...

Foghúzás után a szomszédos fogak érzékenysége?

Figyelt kérdés

Kihúzták a jobb felső negyedik fogamat ( gyökérkezelt,gyökértöméses volt de letört teljesen az íny magasságában ) Pénteken húzta ki az orvos. Nem fáj

de egy kis szúró érzést érzek. Szépen összehúzódott a seb ma már csak egy gombostűfejnyi lyuk látszik a fog helyén. Viszont a mellette lévő egészséges fogak kocogtatásra,rágásra érzékenyek lettek. Nem volt röntgenezve a húzás előtt de emlékszem amikor 8 éve tömte egy másik orvos az teljesen oda volt,hogy túl szerteágazók a gyökerek benne. Lehet,hogy húzás közben emiatt megsérültek a szomszéd fogak gyökerei ? Elég kellemetlen :( Orvoshoz menni max pénteken tudok...



2019. okt. 21. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem múltkor a húzás után kb egy hétig fájtak még a mellette levő fogak is. 4-5 napig fájdalomcsillapítóztam, annyira. A fogorvos azt mondta ez teljesen normális, hiszen az egész állkapcsot megmozgatta a húzás, kell pár nap amíg visszarendeződik, aztán tényleg egyik napról a másikra teljesen elmúlt :)
2019. okt. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kevin_Wendell_Crumb válasza:

Na most én vagyok hasonló helyzetben! Lassan 2 napja lesz, hogy kihuzták szintén a jobb fent 4 es fogamat. A fog m, injekxio helye szinte nem is fáj. De a szomszédos fogaim, főleg a szemfog eléggé. Ha a nyelvem hozzá ér, már attól majdnem falra mászok. Most fájdalom csillapítót tolok, és bízom benne, hogy rövid időn belül elmulik.

Elég macera volt a fogamat amúgy kihuzni... 3 gyökere nőtt, ami a csont hártyába is bele volt nőve! Vagy 15 perc szenvedés volt kihuzni! Szóval biztosan meg lettek a szonszedos fogak is feszegetve rendesen! :/

2021. jan. 27. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2-es ! Kitartás ! Nekem még egy jó hétig fájt utána ( Cataflamot szedtem napi 2 db-t ) de sajnos ha jönnek a hidegfrontok akkor most is fáj a fog helye. A doki azóta röntgenezte,ellenőrizte nem maradt bent semmi szóval ő sem érti miért van ez...Ezért még pótoltatni sem mertem :( Várok hátha kiderül idővel mi a gond...

Gyors gyógyulást kívánok !

2021. jan. 28. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!