Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meg lehet még csináltatni a...

Meg lehet még csináltatni a fogaimat, hogy szépek legyenek?

Figyelt kérdés

Még fiatal vagyok, de a fogaim nagy része tömve vannak, például az összes első fogam, ami látszódik, az tömött.


Ezeket a töméseket tavaly csináltattam, egy év alatt nagyon elszíneződnek, szinte barna színű az összes, nagyon-nagyon csúnyák. Van egy gyökérkezelt fogam is, ott az egész korona újra van építve, de még az csak ideiglenes, majd csapos felépítés kell.


Fogfehérítést szeretnék az összes fogamra, viszont azt tudom, hogy ahhoz ki kell szedni a régi töméseket... Viszont ha kiszedi, nem vagyok biztos benne hogy már újra feltudja építeni a fogat, mivel ezek elég nagy tömések...


Mindegy, szerintetek megoldható lenne?


2019. okt. 22. 17:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Dohányzol, kávézol, vörösborozol? Egy év alatt valami befestette.
2019. okt. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha dohányzik vagy kávézik, az nem válasz a kérdésére, mivel nem az volt a kérdés, hogy vajon mitől színeződött el.


Meg lehet csináltatni, koronákkal.

Ez azt jelenti, hogy egyenként lecsiszolja a fogakat a doki, és a fogtechnikus készít rá egy "sapkát", amit ráragasztanak, és kívülről teljesen egységes. A színt is te választhatod ki.

Én most csináltatom a fogaimat hátul, híddal, és 2 árnyalattal fehérebbet kértem, mert ha minden kész lesz, én is szeretném az elsőket kifehéríttetni. Amúgy hátul nem is látszik a szín, meg ez a 2 árnyalat amúgy sem feltűnő, szóval egy középutat választottam.

2019. okt. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nem dohányzom.

Kávét csak Nescafe kávéport iszom, ami szerintem nem olyan vészes.

Teát szoktam még inni sokat, de nem zöld és fekete teát.

Viszont rengeteg csokit ettem, de arról sikerült már leszoknom - 2 hónapja nem ettem édességet.

2019. okt. 22. 18:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyébként ezektől független is a dolog.

A tömés nem természetes anyag, míg a fogad igen.

Nem fog egyformán kopni, színeződni, ez lehetetlen.

Nem lesz olcsó, ezt nem írtam, de gondolom sejtetted.

2019. okt. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A helyzet az, hogy erre csak és kizárólag az a fogrovos tud válaszolni, aki megvizsgál. Nagyon nem mindegy, hogy mekkorák a tömések, ahogy az sem ,hogy ezek pontosan hol (a fogak mely felszínein) helyezkednek el és ehhez milyen harapás társul. Az nem informatív, hogy "ezek nagy tömések", meg "elöl". Vagy meg lehet csinálni csak tömésből, vagy nem. Ha nem ,akkor is még sok lehetőség szóba jöhet a héjtól kezdve, a koronán keresztül, a csapos koronán át, a fogelvesztésig minden. Ez nem egy egzakt tudomány, hogy leírod, hogy "nagy a tömés" és akkor arra van egy válasz. Ez orvostudomány, ami nemhogy egyénenként, de foganként más lehet. Erre tehát itt nem fogsz választ kapni.
2019. okt. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg kapott választ.

A lényeg az volt, hogy meg lehet-e csináltatni normálisan.

A válasz: igen, meg lehet.

A mikéntje már itt részletkérdés, mármint ahogy írtad, van rá több lehetőség, de akkor is megnyugtató lehet a kérdezőnek, hogy van esély. Több is.

Szerintem ő egyelőre csak ennyit akart tudni.

2019. okt. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igen, valóban arra voltam kíváncsi hogy lehetséges -e.

2019. okt. 23. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!