Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Észrevettem, hogy a fogaim...

PRajmund kérdése:

Észrevettem, hogy a fogaim egyre sárgábbak lettek. Eléggé sok savas ételt és italt fogyasztok, ebből arra asszociálok, hogy a fogzománc elkopott. Reggel, este 2 percig mosom a fogam. Kálciumot is szedek. Mivel/hogyan építhetem vissza a fogzománcot?

Figyelt kérdés

#száj #fogmosás #fogak #fogkefe #fog #fogorvos #fogkrém #fogzománc #fogzománc elkopás #fogzománc visszaépítés
2019. okt. 23. 15:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a már elvesztett fogzománcot nem lehet visszaépíteni, csak a meglévőt lehet megerősíteni. Ehhez először is minimalizálni kellene a savak bevitelét (enélkül nem fog működni), és kizárni más savforrásokat (pl. reflux betegség). A második az lenne, hogy a fogorvos is mondja el a véleményét: lehet hogy fogkő, lepedék vagy zománchiba okozza az elszíneződést. A keményebb sörtéjű, rosszul használt fogkefék is okozhatnak kopást (persze évek alatt).

Aztán vannak olyan fogkrémek/szájvizek, amik segítenek a zománc megerősítésében. Pl. pronamel, lila elmex, vagy az elmex új cukorsavsemlegesítő fogkrémje.

A kálcium mellett a D vitamin is erősíti a fogakat.

2019. okt. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
És hogyan lehetnének újra fehérek a fogaim?
2019. okt. 23. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!