Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit lehet tenni ilyen ínygyull...

Mit lehet tenni ilyen ínygyulladás esetén?

Figyelt kérdés
Nagyjából 2 hete van probléma az egyik fogammal. Egyik pillanatról a másikra begyulladt a gyökere, egy vasárnapon kezdődött az egész, feldagadt a szájpadlásom, illetve oldalt a fogam felett az ínyem, szerdán már el is mentem fogorvoshoz, elkezdte a fog gyökér kezelését, mert kiderült hogy több helyen gennyes gyulladás alakult ki az ínyemen. Péteken kellett vissza mennem, akkor átfertőtlenítette illetve kaptam bele egy vattát, mert akkorra már a legtöbb duzzanat elmúlt, viszont vasárnapra ismét vissza tért egy problémás göb oldalt a fogam fölé. Kipiszkáltam a vattát, azóta szivogatom az orvos kérésére, még mindig jön belőle genny, hétfőn fogok vissza menni, viszont továbbra sem múlik el a probléma. Antibiotikumot eddig nem kaptam mert elsőre úgy tűnt hogy szépen lement a gyulladás de mint kiderült, mégis tartósak a problémák. Már sokkal kevésbé fáj, inkább csak kellemetlen, de jó lenne ha már nem lenne probléma ezzel. Vettem ínygyulladás csökkentő fogkrémet, napi kétszer corsodyllal öblögetek. Tudok esetleg még mást csinálni ami enyhítheti a problémát? Mit javasoltok? Mikor fog javulni végre?

2019. okt. 25. 09:48
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Mindenképpen antibiotikum kell. Nem is értem, miért nem írt fel.

A Corsodylt is használd tovább.

2019. okt. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk bevált az Elmex gél, de leginkább a Glycosepttel való ecsetelés. Ez utóbbi hatékonyabb volt, mint a szájvizek.
2019. okt. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
25%

Elnézést, nem értem a problémát. Most mid is van begyulladva? Fogínygyulladásra nem terápia a gyökérkezelés, ha tályog alakult ki a gyökércsúcson, akkor pedig nem az ínyed van begyulladva, hanem van egy gyulladásos góc, benne a csontban.

Vegyük szépen sorjában a dolgokat: tályogra általában NEM KELL antibiotikum. Ez tipikusan magyar hozzáállás, hogy ha bármi baj van, akkor azt hisszük, hogy bekapunk pár szem varázstablettát azt jó napot. Teljesen felesleges, mert konzervatív terápiával is el lehet mulasztani a gyulladást, kevés kivételtől eltekintve. Úgyhogy első válaszoló: leülhetsz, egyes! A gyökércsúcsi tályog terápiája tipikusan a fog megnyitása, amit az orvos meg is tett, ha szükséges, nyitva is hagyják (bár ennek kicsit csökken a divatja, pedig nem baj, ha tud ürülni az, ami termelődik). Gazdag átöblítés fertőtlenítő szerekkel, ezzel lokálisan érünk el csíramentes állapotot és pont emiatt nincs szükség antibiotikumos terápiára, mivel az antibiotikum hatása elérhető a különböző átöblítő szerekkel és gyógyszeres töméssel, csak épp az ember nem fossa össze magát és nem lesz később rezisztenciája, ha esetleg tényleg szükséges lesz valamikor.

Ha a gyulladás a csontban van, akkor nem tudom ki milyen csodát vár néhány szájöblögetőtől. Összehasonlításként a fogászati érzéstelenítőt tudnám írni. Kicsit, ha belegondoltok, azért adja szurival, mert másként nem tud a nyálkahártyán keresztül a csonton át az idegig penetrálni. Értelemszerűen erre a corsodyl sem képes, ahhoz a csonton kéne áthatolnia... tehát ebben az esetben teljesen felesleges az öblögetés, nem csinál semmit és nem is erre való.

Ha valakinek pedig valóban ínygyulladása van, annak mindig van egy kiváltó oka, ami az esetek döntő többségében lepedék és/vagy fogkő. Tehát azt kell eltávolítani és el fog múlni a gyulladás. Amíg az ott van, addig lehet bármilyen csodaszernek beharangozott vízzel öblögetni, nem fog semmi sem történni.

Az Elmex gél nem tudom hogy jön ide, azt a zománc megerősítésére és így némileg a szuvasodás megelőzésére szokták alkalmazni. Bírom az ilyet, amikor valaki értelmezni sem tudja a kérdést, de beír valamit, mert annyira unatkozik. Második válaszoló: te is leülhetsz, te is egyest kaptál!


Kérdező: habár te úgy fogalmazol, hogy egyik pillanatról a másikra jelent meg, sajnos a rossz hírem az, hogy az a rossz fog már ott volt egy ideje a szádban, csak most érte el azt a stádiumot, hogy tályog lett belőle. Tehát ahogy a gyulladás sem csettintésre alakult ki, hanem hosszú hosszú hónapok alatt, úgy annak eltüntetése sem megy varázsütésre. Nagyon türelmesnek kell lenned. Mint ahogy a fogad is türelmesen várt, hogy valaki valamit kezdjen vele (ami vmiért vhogyan elmaradt), úgy most neked kell türelmesnek lenned vele szemben, hogy meggyógyuljon. Tudod, ez olyan, mint mikor influenzás vagy. Attól, hogy megiszol egy darab Neocitránt, még nem gyógyultál meg, lehet hetekig is eltart, mire felépülsz teljesen. Ez a foggal sincsen másként. Leírás alapján az orvos eddig mindent jól csinált. Gyulladáscsökkentőt szedhetsz, erre egy sima vény nélkül kapható ibuprofen is jó, pl Algoflex, Advil, vagy egy jó erős változatuk a Dolgit Max. Szívogasd a fogat; ezzel vákumot képzel a szádban és ami termelődik, az tud ürülni is. Ha már sokkal kevésbé fáj, akkor jó úton haladsz a gyógyulás fele és most már az antibiotikummal csak a bélrendszeredet vágnád tönkre.


Aki meg nem ért hozzá, az ne válaszoljon. Az antibiotikum nem veszélytelen szer, hogy bármilyen rosszabb szagú fingásra be kéne kapkodni, egyébként is jó lenne kicsit elgondolkodni azon, hogy laikusként vényre kapható gyógyszereket beszedését indikálja, mely által az orvos kompetenciáját kérdőjelezte meg.

2019. okt. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2019. okt. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!