Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Vérző íny, nem kifejezetten...

Vérző íny, nem kifejezetten fogmosásnál?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Napközben gyakorlatilag spontán elkezd vérezni az ínyem. Voltam fogorvosnál kétszer, először csinált panorámaröntgent, leszedte a fogkövet meg kitisztította a fogközöket majd tanácsolta, hogy váltsak puhább fogkefére meg ajánlott egy fogkrémet. Második alkalommal egy másik fogorvoshoz mentem, aki nem talált problémát, csak azt, hogy valószínűleg a korábban használt elektromos fogkefe cseszte szét, ajánlott egy másik fogkrémet meg napi 2x fogselymezést.... Azóta valamennyit enyhült, de még mindig bosszant az egész. Érdemes harmadjára is elmenni, vagy van valakinek valami bevált praktikája? 2 féle Paradontax - bio szájvíz és fogkrém - 2 féle Meridol - Elmex megvolt, legpuhább fogkefét használom...

2019. okt. 28. 11:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Dohányzol? (Ha igen, hagyd abba, ez az oka.)
2019. okt. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom, alkoholt is ritkán fogyasztok.
2019. okt. 28. 11:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha fogászati téren rendben vagy, a kapilláris erek erősítésére "rutin" szedését szoktam javasolni. Egy levél Rutascorbin tablettát beszednék 2x1 dózisban. Ha egy hét után is spontán fogíny vérzésed lesz, vissza a fogszakorvoshoz.
2019. okt. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!