Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért "süppednek be" a fogaim,...

Miért "süppednek be" a fogaim, ha rányomom őket az ajkaimra?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy ideje már kérdezgetem magamtól, hogy vajon miért van ez? Néha teljesen elmegy és 1 2 hét múlva újra visszatér. Mintha a fogaim nem kapaszkodnának teljesen az ínyembe, és bele kéne őket nyomni. Kb 2-3 hónapja volt egy ínygyulladásom, viszont abból már kigyógyultam,szóval nem igazán tudom, hogy annak van-e köze hozzá.

21/L



2019. okt. 29. 09:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Egyrészről a fog és a csont között van egy kb 0,2 mm rés, amiben a fogak felfüggesztő rostjai találhatóak. Ez a rés ad a fognak némi mobilitást, a szájüregben pedig az érzékelés nagyon kifinomult, sokkal inkább, mint a tapintás, így ez a 0,2 mm-nyi mozgás is észrevehető adott esetben.

Másrészről lehet, hogy az ínygyulladás talaján kialakult egy fogágybetegséged, melynek köszönhetően a fent nevezett rostok meglazultak. Ilyenkor mobilabbak a fogak. Reméljük csak ennyi és a csont még nem kezdett el leépülni, mert akkor még van esélyed, hogy visszaáll.

2019. okt. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!