Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Elküldtek a szájsebészetre...

Elküldtek a szájsebészetre elég csúnyán letört foggal. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Már nem akarom halogatni, eleget halogattam már. De tartok tőle mi lesz. Egy sima foghúzástól is félek.

2019. nov. 10. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok fogorvos, de valószínűleg a legegyszerűbb a foghúzás, ha már a szájsebészetre kell menned. Ott nem olyan emberek dolgoznak, akik számára a fogmegtartás az első.


Tehát: injekció, foghúzás, ha nem lehet símán, akkor kivésik. Megvannak hozzá a műszerek. És akár parázol, akár nem, egyszer meg kell csinálnod, és minél tovább halogatod, annál ocsmányabb lesz a meló és annyál jobban fog fájni az egész. (Minden betegséggel így van, de a fog az tisztán ez a mese. Ott nem gyógyul be a szétrohadt fog, hiába sikálod ezerszer is.)


Ha vége az egésznek, akkor javaslom, hogy keress meg egy jó fogorvost, csináltass másik fogat a kihúzott helyére - főleg, ha felső fogról van szó! -, és utána rendszeres napi (minden étkezls utáni) fogmosás, fogáaszti szűrés és nem lesz gond.


Ha balesetből eredően tört le, és egyébként odafigyelsz a fogaira, akkor könnyebb az egész utólagos processz.


Sok sikert és ne aggódj!

2019. nov. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És egyébként ez fájdalmas ha jó a szakember akihez megyek? Elég erős érzéstelenítést adnak ott állítólag.
2019. nov. 10. 12:05
 3/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nekem múltkor úgy húztak, hogy semmit sem éreztem, persze érzéstelenítve volt, nem is fájt utána sem.
2019. nov. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Lehet nekem vésni is kellesz, bár nagyrészt nincs íny alatt a fog. Úgy vésnek mint régen, vagy már nem használnak kalapácsot meg vésőt csak gyökérfogót?
2019. nov. 10. 12:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Személyesen mondta nekem fogorvos,ha másfél mili még az ínyfelszín felett áll az még megmentheto,felépítheto,megcsapzható.
2019. nov. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!