Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyire lényeges, hogy...

Mennyire lényeges, hogy fluorid tartalmú fogkrémmel mossunk fogat?

Figyelt kérdés
A fluorid meggátolja a szuvasodást, ez bizonyított tény, értem. De erös méreg is egyben. Mi történik, ha nem használok fluoridot, lemondhatok róla? Persze tökéletes szájhigénia fenntartásával.
2019. nov. 11. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Tönkre mennek a fogaid
2019. nov. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
én most ezt nyögöm. én is bevettem a fluorid=méreg dumát kamaszkoromban és évekig fluoridmentes fogkrémet használtam. közel 30hoz szinte az összes fogam tömve van, 1 gyökérkezelt fogam van, 2 koronám és 1 hidam van, és folyamatosan romlanak a fogaim, a tömések és kezelések ellenére. mostmár hiába használok fluoridos fogkrémeket, a fogaimnak annyi. ha szeretnél te is ezzel élni, akkor hajrá. de szerintem nem éri meg
2019. nov. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
100%
Az alatt a 2 perc alatt amíg fogat mosunk, nem kerül be a szervezetbe annyi fluorid hogy bármi bajt okozzon. Lenyelésnél is csak a kisgyerekeknél kell ügyelni de az ő fogkrémeikben nincs is mindig fluorid. Bizonyos országokban még fluortablettát is szednek a gyerekek, mégis életben maradnak.
2019. nov. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2 nem a fluoridmentesség miatt van.

Én fluoridosat használtam, de nagyon rosszak a fogaim, genetika.

Ha téged zavar a fluoridtartalom vegyél menteset, de igazából a fogkrémet nem eszed meg, úgyhogy nem sok bajt csinál egy fluoridos fogkrém, kisgyereknél érdemes menteset venni, mert ők simán megeszik.

2019. nov. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
71%
Hogy valakinek a fogai mennyire hajlamosak szuvasodásra, sok dologtól függ. Genetika, fogazat elrendezése szájflóra, étrend, szájhigénia stb. Ha alapvetöen nem hajlamos szuvasodásra, kevés szénhidrátot tartalmazó étrenddel (föleg cukor és a fogakra erösen tapadó lisztes ételek veszélyesek), tökéletes szájhigénia mellett lemondhat a fluoridról. De alapvetöen én sem javaslom. Ha nagy a fóbia, léteznek fluoridmentes fogkrémek amik egyéb ásványi anyagokkal segítik a reminalizációt.
2019. nov. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hasznos volt mindegyik válasz, köszönöm.
2019. nov. 11. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!