Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Dentapick sonic fogkő eltávolí...

Dentapick sonic fogkő eltávolítót használ valaki? Megéri megvenni?

Figyelt kérdés
Koszi a válaszokat
2019. nov. 15. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Az nem kell figyelmen kívül tartani, hogy csak a fogak elülső, látszó felületén levő fogkövet távolítja el, a hátsó rész kezeléséhez már fogorvos kell.
2019. nov. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Adnak hozzá fogorvosi tükröt hogy hátul is meglehessen
2019. nov. 15. 16:36
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Elvileg nem, hátul is meglehet vele tisztítani és valóban adnak hozzá tükröt is.


Nem tudok válaszolni, de engem is érdekelne hogy jó-e, mert vennék.

2019. nov. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
46%

Nekem ezzel az a bajom, hogy baromi nagy károkat lehet vele okozni:

- nincs hozzá szaktudás, ezzel nem csak kimaradnak a laikus szem számára láthatatlan részek (subgingiválisan, approximálisan), de a rendszeres fogorvosi látogatás is pont emiatt elmaradhat. A subgingiválisan otthagyott fogkő pedig jóval nagyobb károkat tud okozni.

- nincs hozzá vízhűtés, ami nélkül a nagy hő miatt (mivel jelentős hő képződik) károsodik az íny, de akár a fogbélre is kihatással lehet.

- szét lehet vele karcolni az ínyt, a zománcot vagy akár a gyökér körüli cementréteget is. A karcolásokban pedig sokkal könnyebben újratelepszik a fogkő, még gyakrabban és erősebben fogod rányomni, még több karcolás lesz. Csúnya és fájdalmas eredmény lesz a vége.

Az íny a fogkőtől alapból gyulladásban lehet (vérzékeny, duzzadt, vörös, hiperérzékeny). Egy szakszerűtlen kezeléstől, ahol egyrészt nincs 100%-osan letisztítva a fogkő és az íny is végig van karcolva, egy ilyen eszközzel csak nagyobb károkat lehet okozni. Őszintén szólva, mint dentálhigiénikus saját magamnak sem használnám. Nem csak azért mert bevétel kiesést jelentene, ha elterjed a használata (nem jelentelene: százával jönnének az emberek, hogy így meg úgy fáj, mik ezek a fekete csíkok...), hanem mert teljesen felesleges. A jó fogmosás csodákra képes. Én felnőtt koromban tanultam meg jól fogat mosni, addig nekem is rohadtak a fogaim, fogköves volt mindenhol, mert a szüleimtől nem a genetikát, hanem a hanyag fogmosást örököltem. Amióta megtanultam a helyes fogápolást, azóta konkrétan egy szál fogkövem, szuvasodásom sincs, pedig a szüleim (és az egész család) 25 éves korukra a fogaik 50%-át elveszítették.

2019. nov. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!