Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen ételeket lehet enni...

Milyen ételeket lehet enni foghúzás után?

Figyelt kérdés
A fogorvosom mondta, hogy tejes és tojásos ételeket nem ajánlott enni egy darabig. Illetve még mindig érzékeny a helye, fáj, azon az oldalon így nem is tudok rágni és tisztítani is elég nehézkes. Eddig leveseket ettem, főzeléket és már ettem kisebb méretű tésztát is, de már kezdem unni. Ezen kívül nektek még jut valami olyan az eszetekbe, amit nem kell erőteljesen rágni?
2019. nov. 17. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Ezt kb 2-3 napig kell csak tartani, utána ehetsz, amit akarsz.

Ennyi ideig meg ki lehet bírni a pépesebb ételeket.

2019. nov. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Bármit ehetsz ami nincs tiltva, és a másik oldalon meg tudod rágni. Lassan, kisebb falatokban menni fog. A tilalom csak egy hétre szól, addig nem fogsz megunni semmit. Nekem a tejtermékek nagyon hiányoztak azon a héten, más problémám nem volt az evéssel.
2019. nov. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég sok fogamat húzták sajnos, és a tej, rizs, mák, és egyéb apró szemű étel volt tiltólistás, sőt, a pépeset sem ajánlották. A második naptól igenis rágni kellett, de természetesen az ellenkező oldalon. Mégpedig azért, hogy ne alakuljon ki szájzár.
2019. nov. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Négy napja húzták a fogamat, jövő héten kell majd visszamennem. Akkor abszolút semmit nem tudtam enni, mert az a fogam nagyon csúnyán be volt gyulladva és még utána is bedagadt, nagyon fájt. Már jobb valamivel, de azért még mindig nem az igazi. Persze, tudok rágni a másik oldalon, de úgy érzem, hogy mondjuk valami keményebb vagy rágósabb dolgot (pl. sült húsok, szendvics) nem tudnék így megenni.
2019. nov. 17. 14:55
 5/6 anonim ***** válasza:
Én ettem tejbegrízt (növényi tejjel), tésztát (bolognai mártással, pörkölttel), levest, kocsonyát, ránottát. Ezekre emlékszem.
2019. nov. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nekem 2 hete húzták ki egy fogdarabott ,és kaptam mellé utasítást is mit mikortól ehetek vagy nem ehetek.
2019. nov. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!