Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen tapasztalatotok van...

Milyen tapasztalatotok van ingyenes fogászattal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Volt rossz tapasztalatom magánorvossal, pedig fizettem egy halom pénzt. Mivel én nem értek hozzá mindíg utólag derült ki mikor másik orvosok(!) mondták el, hogy mi minden van elrontva. Nemcsak én jártam így, más ismerősöm is. Ingyenes fogászaton utoljára iskolás koromban voltam, azóta nem tudom mi változott. Általánosságban érdekelne a véleményetek.

2019. nov. 20. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Kb. 2 tucat fogorvoson vagyok túl (vegyesen magán és sztk) mire sikerült találnom egy megfelelőt. Nagyon sok fogdokira rámondják az emberek, hogy milyen jó orvos, mert nekik meg tudott csinálni egy szimpla tömést, vagy fogkő eltávolítást, de az, hogy ki mennyire jó, az sosem a rutin feladatoknák derül ki, hanem a problémásabb eseteknél. Nem egyszerű, de maszek vonalon picit könyebb dolgod lesz, mint sztkban az kb lehetetlen. Nyilván zsebbe nyúlós.
2019. nov. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szamo77db ***** válasza:
46%
Tragédia, hogy a szerényebb jövedelmű betegek nem részesülnek megfelelő ellátásban. És ez nem csak a fogászatra vonatkozik!
2019. nov. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én szerencsére ki tudom fizetni. Azt hiszem hogy van ingyenes húzás, tömés, tehát ha szegény vk megcsinálják. A többiért biztos fizetni kell, de kevesebb lehet mint egy maszeknál. Javítsátok ki ha tévedek. Vajon miért nem nyit magánrendelőt egy ilyen orvos? Vagy úgyis becsúszik neki egy kis zsebpénz, és így már nem keres rosszul. Eszembe jutott, hogy ezzel az erővel ingyenesen is megcsináltathattam volna pár dolgot.
2019. nov. 20. 16:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Aki sztkban dolgozik annak a többsége is maszekol, gyakran ugyanabban a rendelőben, így nem kell sajátot fentartania.
2019. nov. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Találkoztam már magán fogászaton is rossz fogorvossal és a tb-s fogászaton nagyon jóval.
2019. nov. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A tapasztalatok legtöbbje jó egyébként, az sztk-s fogorvos egy sintér szöveg az inkább csak legenda, valóságtartalma nem sok van. Nyilván minden szakmában vannak kontárok, de a fogorvosoknál sem több, mint a könyvelők, kőművesek, tanárok vagy ügyvédek között. Ki kell próbálni, maximum nem lesz szimpatikus.


Első válaszoló! Ha közel 24 fogorvosnál voltál eddig életedben és nem találtál megfelelőt, nem gondolod, hogy nem a fogorvosokban van a hiba? Rosszul hiszed, egy jó fogorvos attól jó, hogy a legtöbb ember számára megfelelő. Ha vannak különleges esetek, és nem tudja megoldani, az nem azért van, mert rossz, hanem mert még nem találkozott ilyen szituval, nincs az esethez kapcsolódó végzettsége (szakvizsgája), vagy egyszerűen a betegnek irreálisak az elképzelései. Ha te az adott terület szakorvosainál voltál eddig és nem sikerült a problémát orvosolni, akkor sürgősen gondolkodj egy pszichiáter segítségén, mert valszeg te vagy a bolond. Egyébként úgy vigyázz ezekkel a kijelentésekkel, hogy eddig hány fogorvosnál voltál, hogy a fogorvosok egyből azt gondolják az ilyenről, hogy dilis, ráadásul aki tényleg az, annak jár a híre a fogorvosok között, sokszor azért utasítanak el ilyen embereket, mert már tudják, hogy nem érdemes fogadni az elmeállapota miatt.

2019. nov. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6-os neked kéne inkább pszichiáter mert valami nagyon durva belső komplexusod van ami miatt így nekem támadsz és személyeskedsz. Ok túloztam nem volt 2 tucat de 1 tucat megvolt. A hatalmas irreális elvárás az volt, hogy a rossz fog legyen megmentve, úgy hogy már egyet kihúztak feleslegesen így is. Durva elvárás mi? Látom nem sikerült nagyon értelmezni amit írtam mert végül találtam orvost aki elsőre látta mit szúrt el a többi, miközben azok csak a fejüket vakarták. Igen képzeld nem attól lesz valaki jó orvos, hogy egy teljesen rutin dolgot meg tud csinálni, bármily felfoghatatlan is ez számodra, ahogy pl. attól sem lesz valaki jó autó szerelő, hogy meg tud csinálni egy olajcserét. Problémás eset alatt nem azt kell érteni, hogy a személyeje problémás a páciensnek. Az sztk fogorvosoknak a többsége meg igen is hentes, ez nem legenda, maximum neked nincs elég tapasztalatod. De ez sajnos nem csak a fogorvosokta vonatkozik, tudjuk sajnos hova rohasztották ebben az országban az egész ágat.
2019. nov. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
+ ezt az elutasításos kis kitalált sztoridat se tudom honnan szoptad ki, mert ilyen nem történt. Egyszerűen ha egy orvos 4x megbontja a fogat és azt mondja, hogy kész, aztán ugyanúgy fáj, vagy betörik, akkor tovább álltam amíg megtaláltam a megfelelő szakembert. Ennyi a nagy sztori.
2019. nov. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!