Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miér sárgák a fogaim?

Miér sárgák a fogaim?

Figyelt kérdés
Sajnos elég sárák a fogaim,pedig napi 3x mosom őket.Az lenne a kérdésem,hogy ez esetben mi lehetne tenni,gondolok itt fogkrémre,stb.Illetve elképzelhető hogy a fogkövem miatt sárgábbak? És ha már fogkő,ha az ínyem egy kicsit pirosabb azon a tájékon az mit jelent?

2019. dec. 6. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
fogorvosod kérdezd!...bár gondolom, ha fogköved van és fogínygyulladásod, akkor oda nem jársz....
2019. dec. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tehát akkor sajnos fogíny gyulladásom van?

Elmegyek a fogorvoshoz ott leszedik a fogkövemet,lejjebb megy a gyulladás,és akkor lehet hogy pár árnyalattal fehérebbek lesznek a fogaim?

Illetve ha még most időben megyek,akkor nem okozhanak fog kiesést?

2019. dec. 6. 21:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Fogkő leszedès után políroznak is (legalábbis magánrendeléseken, sztk-ban nem tudom), azzal kicsit javul az árnyalat.
2019. dec. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi,és a fogíny gyulladás/fogkő következményeiről tudsz valamit?
2019. dec. 6. 21:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Visszahúzódhat, elsorvadhat a fogíny, amitől kieshetnek a fogak. Ha ilyen állapotban lennének a fogaid, azt valószínűleg éreznéd.

Túl vastag fogkő és kezdődő ínysorvadásnál a fogkő leszedése után előfordulhat, hogy ideiglenesen mozognak a fogak, addig amíg nem regenerálódik az íny.


De nem vagyok szakértő, csak ezt olvastam a rendelői prospektusokban :D

2019. dec. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Illetve most néztem képeket,mind a fogkőről és az ínygyulladásról,és nekem azért szerencsére nem olyan rossz állapotúak-az ínyem például rózsaszín,amit meg írtam ott egy picit pirosabb-(nem mentegetőzésből mondom,megcsinálatom,hamár eddig olyan hülye voltam hogy nem kezdtem vele semmit)

De gondolom még az olyan rosszakat is meg lehet csinálni,úgyhogy most egy picit megnyugodtam,mer azt hittem hogy nagyon nagy a baj.

2019. dec. 6. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!