Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek mi történik, ha...

Szerintetek mi történik, ha nem vetetem ki a bölcsességfogat, de nem tud kinőni?

Figyelt kérdés

3 éve nő, időszakosan, ki lehet tapintani az íny alatt, néha pár napig fák, hely is lenne neki, de nem tud...

Elől már megint nagyon összetolta a fogaimat, pedig volt fogszabályzóm is, hihetetlen pár hét alatt...


2019. dec. 9. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem begyullad a periapicalis terület, feldagad az arcod, szájzárad lesz. Aztán ott fogsz állni karácsonykor az ügyeleten és azon csodálkozol, hogy miért olyan bunkók az egészségügyi dolgozók, és miért nem állnak neki azonnal az egy órás műtétnek. De most komolyan: 3 éve nő és ez idő alatt egyszer sem voltál fogorvosnál? Nem volt röntgen? Az csak egy dolog, hogy lenne neki helye (akkor hogyan is tolta el a fogaidat?), de kívülről nem látszik milyen pozícióban van. Márpedig ha vízszintesen fekszik, akkor tutira nem lesz helye.
2019. dec. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szerintem is rendellenes helyzetben van, ezt bizonyítja az ínyen a dudor, de nem értek hozzá, hely lenne neki... Egyszer már volt, hogy 2 napig nehezen nyitottam ki a számat...

Fogorvosnál voltam, ő akkor azt mondta van hely neki, meg várjunk, de röngenje nem volt, azóta nem voltam vele...

2019. dec. 9. 21:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem látszólag volt hely, de vízszintesen feküdt, röntgen után mondta a doki hogy ezt ki kell majd műteni. Nekem csak később kezdte összetolni a fogsoromat, szóval egyértelműen nem tudott kijönni.
2019. dec. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nekem is most kezdte összetolni, eddig nem. Htá igen, röntgen nem készült, nincs is neki... Csak ránézésre mondta, hogy van hely egy fognak, de mondta, hogy röntgenre menjek máshova... Ezt lehet valóban ki kellene szedni, még nem tolja össze az egészet, meg teszintönkre az előtte levőket. Látványosan összetolta már.... 😕
2019. dec. 9. 23:13
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja elfelejtettem hogy féltem tőle ezért húztam a dolgot. Évekig dudor volt, sok év után viszont elkezdett kibújni, de persze nem tudott, így csak az egyik csücske jött ki. Közben összetolta az alsó fogsoromat, és begyulladt. Mikor másodszor gyulladt be ehatároztam hogy kivetetem. Nekem az volt a szerencsém hogy a sarka már kinnt volt, ezért csak egyet vágni kellett rajta és kinnt volt hamar. Összevarrták, problémamentesen begyógyult. Keress egy dokit akinél van röntgen, és ha beigazolódik akkor egy szájsebészt. Jobb ha túl vagy rajta.
2019. dec. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Elmúlik a herpesz a számról és elmegyek... Ugyanez van velem is, teljesen, a dudor is stimmel... Dettó. Nekem felül... Nem törte át az ínyt, de nekem is csak az egyik sarka van...


Hát igen, a körzetisnél nincs ilyen, meg egy kontár, elcseszett kettő fogamat, félek tőle. Magánra meg nincsen pénzem, anyámék meg nem adnak, azt mondják jó fogat nem huzatunk, meg nem ad ilyenre pénzt stb... Azért nem tudtam eddig elmenni.


Kösz, hogy írtál. Addig kihúzom valahogy, már 2017 tavaszán el akartam menni, de anyámék szerint felesleges, körzetis is megmondta van neki hely, akkor kiskorú is voltam...

2019. dec. 9. 23:51
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem is tudok alud i, annyira fáj...
2019. dec. 10. 04:51
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon fáj, de bízom benne, hogy elmúlik, múltkor is pár nap alatt elmúlott, orvoshoz nem megyek.... Most eldöntöttem, nem éri meg... Nincs az a betegség, ami miatt képea legyek átélni azokat a megaláztatásokat, mimd apám, mind a gyerekorvos részéről, közösen tönkretettek. A fogorvosra is ugyanúgy haragszik...
2019. dec. 10. 06:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem a Corsodil oldat bevált fog gyulladásra. Annyi hogy csak a bölcsességfognál öblögess, mert a többi fogat elszinezheti (de ha mégis, le lehet políroztatni fogorvossal, pár perces művelet csak). Drogériákban és gyógyszertárban is lehet kapni. 1500 körül van. Nem tudom hogy ismered-e, azért belinkelem.

[link]

2019. dec. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vagy begyullad, vagy további egészségügyi bajokat fog előidézni. Nálam ugyanez volt. Ki is műtötték.
2019. dec. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!