Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nem húzták ki a fogam, miért?

Xierah kérdése:

Nem húzták ki a fogam, miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap voltam az itteni körzeti fogorvosnál, és nem húzták ki egy rossz állapotban lévő fogam, amely fájdogál is, mondván, hogy gyökér kezelt fogat nem húznak ki. Azt mondták, hogy beutalót tudnak adni a szájsebészetre, vagy menjek magán orvoshoz. Sürgős lett volna a dolog, mert borzalmasan fájt a fogam (azóta szerencsére enyhült), és jövőhét elején külföldre utazom, tehát a fájdalom sem pedig az időm sem engedi, hogy 2-3 heteket várjak a szájsebészetre. Egy egyszerű, tönkrement mozgó rágófogról beszélünk, nem bölcsességfogról. Szerintetek ez normális így, hogy el lettem küldve a p*csába? Miért is fizetem a TB-t? Szerintem kissé felháborító ez az egész.

Köszönöm előre is a válaszokat!


21/F



2019. dec. 13. 00:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Melyik országba mész? Ha nem akarod kiírni akkor privátban segíthetek, sok államban bővebb a gyógyszerkínálat :D
2019. dec. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Tehát pl. USA alatti országokban szerencséd van, sok Délkelet-Ázsiai helyen is
2019. dec. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Azért, mert a fogorvos nem vállalja a felelősséget egy törésre hajlamos fog húzásánál. Engem is szájsebészetre küldtek, egy hónappal későbbre kaptam csak időpontot. Szerencsére nekem nem fájt nagyon, de tudtommal sürgős esetben (erős fájdalomnál) azonnal ki kéne húzni a szájsebészeten.
2019. dec. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ugyanígy jàrtam, de én addig jártam a magánrendelőket, amíg nem találtam egyet, ahol van szájsebész és hajlandóak voltak fogadni. A sote szájsebészeten megnézegették, majd közölték hogy nem olyan rossz ez, majd januárban kérjek időpontot... :D

Viszont ha gyulladt, amúgy sem szedik ki, antibiotikumos kezelés kell.

2019. dec. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%

Egyáltalán nincs igazad és nem jogos a felháborodásod.


A gyökérkezelt fog (gondolom számodra is nyilvánvaló) szerkezetileg nem olyan erős, mint egy egészséges fog. Eleve szét van fúrva, és ez egy utolsó esély a fog megmentésére.


Ha széttört volna a fogó alatt, és bent maradt volna a gyökere, akkor te lennél a legjobban felháborodva és most azért írnál ki kérdést, hogy hol lehet panaszt tenni egy ilyen kontár, hentes fogorvos ellen...hidd el, a fogorvos jobban ért hozzá, mint te.

2019. dec. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

5#


Bocsi,de kötelességünk leszavazni már annak a sejtetése miatt is, hogy bárki jobban érthet valamihez mint mi

2019. dec. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Első: Hollandiába megyek :)

Második: Köszönöm a részletes választ! Tehát szerinted ha holnap bemegyek úgy, hogy nagyon fáj a fogam, van esély rá, hogy kihúzzák?

Hollandiában nem tudom hogy működik ez, és azt sem, hogy mennyi idő után mehetnék a fogászatra, pénzt nem akarok már kiadni érte, eleget költöttem erre a fogra, mind értelmetlen volt.

2019. dec. 13. 00:52
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha bizonygatod, hogy nagyon fáj, ki kellene, hogy húzzák. Nekem két fogam volt húzásra ítélve, amikor az egy hónap várakozás után bejutottam a szájsebészetre, csak az egyiket akarták kihúzni. Eléggé elszomorodtam, mert azt hittem, egyszerre túlesek a kettőn. Óvatosan megkérdeztem az orvost, nem lehet-e mégis és szerencsém volt, végül kihúzta a másodikat is.
2019. dec. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A fog környékén a szájpadlásom megnyomásakor rettenetesen fáj, néha vérzik is elég erősen. Mintha meg is lenne duzzadva a fog körül. Szerintetek elmenjek holnap a szájsebészetre? Azért kérdem, mert nem akarok 1 órát várni arra, hogy aztán hazaküldjenek.
2019. dec. 13. 01:02
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem jàrsz jól vele, ha ki is szedik. Sima fogász nem nyúlhat hozzá, csak szájsebész. 7-10 nap múlva kéne kontrollra menned, rosszabb esetben varratszedésre, ha úgy tudják csak kiműteni... már eleve necces az ünnepek előtt, de elutazással pláne lehetetlen.

Jobban jársz, ha íratsz fel aflamint (vagy ami neked hat), csináltatsz egy röntgent, hogy gyulladt e, és ha igen, antibiotikumot is íratsz fel. Ha gyulladás miatt fáj, akkor annak a megszűnésével a fájdalom is megszűnik - túlélheted az ünnepeket, és lesz időd orvost keríteni külföldiában.

2019. dec. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!