Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha a fogorvos ajánlott egy...

Ha a fogorvos ajánlott egy fogkrémet, de attól folyton bevérzik az ínyem, akkor válthatok parodontaxra?

Figyelt kérdés

Mikor feltették a fogszabályzóm mondta a fogorvos, hogy csakis Elmex termékeket használjak. Gondoltam, hogy biztos a marketing része, és fizetne nekik, ha megveteti másokkal a terméket, de azért azt használtam/használom.

De nem sokkal a használatát elkezdő héttől elkezdett bevérezni az ínyem. Most nem csak fogmosáskor, hanem van, hogy evés közben is.

Régebb mikor szinte minden fogmosásnál vérzett az ínyem parodontaxot használtam, és utána nem is volt soha gond. De régebb azért evéstől nem kezdett el legalább.

Visszaállhatok a parodontaxra, ha mindenképp elmexet ajánlott a doki?


2019. dec. 23. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:
16%

Te még hiszel a mesékben???

AZ csak a reklám része.

2019. dec. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Inkább az a kérdés, hogyan mosol fogat. Én E-t (is) használok ezer éve, nagyon jó, holott nagyon érzéekny az ínyem és hamar vérzik. A helyes fogmosást meg kell tanulni. Ha erősebben nyomod rá a fogkefédet az ínyre, akkor válts puha sörtéjű fogkefére.


És a dokival is meg kéne ezeket beszélni.

2019. dec. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A fogorvos adott direkt fogszabályzóhoz használatos fogkefét. Azóta enyhébben nyomom oda (mert ugyebár az elején nagyon fájt) és nagyon puha a sörtéje is.
2019. dec. 23. 10:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem a fogkrémtől vérzik az ínyed, hanem a lepedéktől, pontosabban ha nincs megfelelően letakarítva. Az elmexet is ezért ajánlják fogszabályzóhoz, mert az egy védőréteget alkot a fogon, hogy nehezebben tapadjon meg a lepedék. De ha nem takarítod le maximálisan legalább napi 3x (ez a minimum, fogszabályzósoknak nincs kifogás!), akkor nincs az a fogkrém, ami segítene.

Maga a fogkefe nem is elég, kell egy fogköztisztító kefe, egy egycsomós fogkefe és egy superfloss is (olyan, mint a fogselyem, csak az egyik vége merevebb, hogy könnyen be lehessen vinni az ív alá).

https://www.youtube.com/watch?time_continue=27&v=5g0IkhKH8rE..

2019. dec. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!