Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az egyik fogam mögött az...

Az egyik fogam mögött az ínyemen van 1 eléggé nagy (kb 2 foghoz ér) dudor. Ma reggel megnyomtam, és konkrétan ömlött a vér belőle. Alig tudtam feláztatni. Még mindig ott van. Mi tévő legyek, irány az orvos?

Figyelt kérdés

2019. dec. 23. 11:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, fogorvos
2019. dec. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szerintem várj vele egy kicsit, nekem volt hasonló, leforráztam az ínyem és vízhólyag nőtt rajta. Baromira idegesített, ezert kiszúrtam, véres-vizes keveréke szivárgott belőle, de utána elmúlt. Nagyon sok problémém volt már, eltörtem a fogam, begyulladt, gyökérkezelés stb, úgyhogy visszatérő vendég vagyok a klinikán, ezért szerintem nem kell bemenni még. Ürítsd ki a hólyagot teljesek, próbáld meg legalább minimálisan fertőtleníteni, és várd amíg történik valami. Ha újragyűlik, fáj, stb akkor irány a szájsebészet.
2019. dec. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Aha. És ilyesmik ki alakulhatnak 13 évesen? (én annyi vagyok)
2019. dec. 23. 11:47
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod elveszíteni a fogakat, akkor nézesd meg orvossal és ne az itteni tippekre hallgass!

Beszélj a szüleiddel, hogy vigyenek el az ügyeletes fogászatra!

2019. dec. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nos. kinyomtam a dudort. Még egy kicsit ott a helye, ott a "ránc" és ha hozzáérek akkor KICSIT fáj. A vérzés is elállt
2019. dec. 23. 11:53
 6/10 A kérdező kommentje:
#4 Majd megbeszélem anyukámmal, amint hazaér munkából.
2019. dec. 23. 12:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Daganat gyanús, nem kellene nyomogatni csak ártasz vele.
2019. dec. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szerintem csak simán be van gyulladva. nekem is volt hasonló.

a genny és vér felgyülemlik, ez okozza a duzzanatot.

miután kinyomtad enyhül a felülés.

de ahogy újra felgyülemlik majd a szövetek között a genny újra megjelenik a duzzanat, stb..., stb..., stb...,

menj el dokihoz majd januárban és csináltasd meg.

nem lehet, hogy az még tejfog?

2019. dec. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már nincsenek tejfogaim.
2019. dec. 23. 19:42
 10/10 A kérdező kommentje:
Fogaszabályzás miatt egy csomó nem magától hulott ki, hanem kihúzták.
2019. dec. 23. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!