Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Foghúzás után 2 hónappal még...

Foghúzás után 2 hónappal még mindig duzzadt az arcom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 hónapja kihúzták az egyik hátsó fogamat, és elég duzzadt volt utána az arcom. A foghely begyógyult teljesen, nem fáj semmi sehol, de az arcom duzzadt maradt. Nem olyan mértékben, de olyan mintha híztam volna, pedig nem. A másik oldalon teljesen normális.

Ez mitől lehet? Nagyon zavaró, az orvos azt mondta még egy hónapja hogy majd lemegy és jegeljem, de akkor is olyan vagyok, mint egy hörcsög.


2019. dec. 26. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Menj vissza,ha kell másik orvoshoz!


Volt panoráma rtg foghúzás óta?

2019. dec. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 szamo77db ***** válasza:
Meg kell nézetni újra sajnos. Én is félek az orvosoktól, de jelen esetben nem tudok jobbat. Ez már nagyon hosszú idő, hogy egy foghúzás helye ne nyugodjon meg.
2019. dec. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A hely teljesen gyógyult, nem fáj.

A szám melletti rész duzzadt még, illetve azzal egy vonalban is. Nem feltűnő, de azért látszik, például ha kicsit elfordítom a fejem, akkor lehet látni, hogy pufibb az az oldal, mint korábban a foghúzás előtt (pl a fotókon). Megnyomom, semmi, nem fáj, nem érzek semmit, de látom és tudom, hogy az ott nem úgy van, ahogy kellene lennie. Egyszerűen olyan, mint amikor felszed az ember pár kilót, és kicsit teltebb lesz az arca. Nos, nekem ez csak az egyik oldalon ilyen. És legutóbb mikor az orvosnál voltam, elküldött azzal, hogy ne aggódjak, jegeljem, ha a beavatkozás miatt van, akkor úgy is elmúlik és ha valami gond lenne, azt érezni fogom. És hozzátette, hogy de az is lehet, hogy felszedtem pár dekát. Es tudom, hogy milyen ez az orvos, sokat jártam hozzá. És tuti azt mondaná, hogy ez csak a súlyom miatt van, mivel kicsit zömökebb vagyok, de azért nem kövér (170/73 18 éves fiú). Az arcom eleve kicsit pufibb, de nem csak a súly miatt, mert mikor két éve 12 kilóval könnyebb voltam, akkor sem volt vékony arcom.

És nem tudom, hogy melyik doki venne engem komolyan ezzel, mert én is látom, hogy ez szinte nevetséges, de akkor is egy létező probléma, ami szemmel látható.

Köszönöm az eddigi válaszokat, de sajnos nem vagyok olyan anyagi helyzetben, hogy orvost fizessek, a körzeti orvosom munkája annyit ér mint halottnak a csók, akihez járok pedig az iskolafogorvos. Ő is húzta már egy fogamat, de azután nem maradt semmi hasonló. Az utóbbi fogammal egy másik orvoshoz küldött, akihez tuti nem megyek vissza, mert nála arrogánsabb orvossal nem találkoztam, és leszart kb mindent, darabokra törte a fogamat, ledobta a földre meg ilyenek. Tehát nagyon negatív élmény volt.

És ez most nem egy kisfiú hiszti, de látom én is, a párom is, a családom és a barátaim is, hogy valóban teltebb az a rész az arcomon. És nem hízás miatt van, mert azóta nem híztam egy dekát sem.

Reménykedtem, hogy valaki járt már hasonló cipőben és tud segíteni.

Köszönöm mégegyszer a válaszokat!

2019. dec. 26. 22:56
 4/8 A kérdező kommentje:
Es nem volt rtg.
2019. dec. 26. 23:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez van. Attól van legalábbis nekem, hogy szájsebészeti kezelés közben eltalált egy nyirok eret az orvos, a benne lévö nyirok pedig kiömlött az arcomba,én hallottam is a reccsenést a műtét estéjén. Szóval utána nekem annyira feldagadt, ami hónapok mire lemegy teljesen,de akár egy év is lehet. Ritka mellékhatás, de előfordul. Ezt kb a tizedik orvos tudta csak, akihez mentem már kétségbeesésemben. Az én orvosom aki műtött is egy full tapló volt, azt mondta, mindenkinek felemás az arca..Pedig nekem is látja mindenki, párom, munkatársak, család, mindenki..Szóval megértelek. Nincs annál rosszabb, amikor tudod nincsen rendben valami és az orvos hülyének néz :( nálam ez teljes kiszolgáltatottság és kétségbeesés formájában jelentkezett. Még most is kivagyok ha belegondolok. :(

Azt tudod tenni, hogy türelemmel vársz, ha nincs gyulladás vagy rendellenesség, nálad is le fog menni, csak jó hosszú idő.

Lehet amúgy még attól is, hogy félrement az érzéstelenítő, még nem szívódott fel.

Örökre úgysem lesz így.

Remélem segítettem :)

2019. dec. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem maradt benne az álkapcsomból letört csontdarabka.

Ez is okozhat duzzanatot,és ezért kellene a panorama rtg megint!1es voltam

2019. dec. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi lett veled Kérdező??
2020. máj. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Semmi, kicsit lejjebb ment azóta, de még látom, hogy nem teljesen jó.

A húzás helye a mai napig szokott fájni. Olyankor fáj az egész arcom, fülem, fejem. Hát igen. Nem jó buli.

2020. máj. 4. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!