Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem akar kinőni már...

Miért nem akar kinőni már több éve a bölcsesség fogam?

Figyelt kérdés
2 van, az egyik már 3 éve kibújt kb 1-2 milimétert és azóta ugyanúgy van, nem nől semennyit sem... A másik kb 2 éve kezdett nőni ,eddig még csak a negyede nőtt ki, de ez legalább már körbe kitapintható, a másiknak viszont csak a csúcsa, de ki sem látszik olyan mélyen van és 3 év alatt semmi változás nem történt... Normális ez vagy menjek el fogorvoshoz? 21/F
2019. dec. 27. 23:56
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Valakinek egész életében nem nő ki. Nekem is vagy 10 éve kezdett el kinőni, és kb. fél évente egyszer érzem, hogy elkezd feszülni rajta azt íny, aztán abba is marad, ráadásul 26 éves vagyok. A két felsőt ki is kellett húzni, mert már szuvasan jött ki. Fogorvos valószínűleg ki akarná műttetni szájsebésszel, mert ezek a fogak csak gondot okoznak, de attól még normális, hogy lassan nő.

És légyszi ne írd azt, hogy nől, mert nem létezik ilyen szó, helyesen nő.

2019. dec. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Neveed ***** válasza:
0%
#1-es A nő az a nőstény, szerintem parasztosan hangzik valami olyanra mondani ami növekedik, egyébként is úgy ejtjük ki hogy nől ,megnől és régen is helyes volt ,csak a sok hülye mindig változtatja a szavakat, ezért nem tud sok gyerek "helyesen" írni. Attól még hogy az a "hivatalos" , nem kötelező azt használni, hanem mindenki úgy szereti ahogy tanulta, és gondolom az ő szülei is így tanították. De példa hogy ismerősöm fiát nemrég leb**ták az egyetemen ,mert néhány évvel ezelőtt a másik iskolájában még másképpen tanulta a szót mert más volt a "szabálya".
2019. dec. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem ejtjük úgy, hogy nől, jobb helyeken. :) Ilyen szavakat használni sokkal "parasztosabb" mint helyesen használni a szavakat.
2019. dec. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A nől tényleg vagy régies vagy parasztos, ha középkorú illetve fiatal használja.

Nekem kinőtt kb. 3-4 év alatt. De nem lett olyan magas, mint a többi fog.

2019. dec. 28. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nincs elég helye kinőni.
2019. dec. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, a helyesirason meg folosleges veszekedni,amugy direkt ugy akartam ugy irni hogy nő , nőnek stb mer helyesirasilag azt mondjak elfogadottnak es nem akartam hogy beszoljanak miatta de ugy latszik az egyik szonal elfelejtettem at irni es mar jonnek egybol a nyelvtan betyarok :) 2es valaszolo veled ertek egyet enis mindig ugy hasznalom hogy nől,nőlnek, kinőlnek, igy tanultam es igy is fogom hasznalni.
2019. dec. 28. 18:36
 7/10 A kérdező kommentje:
3as , de ugy ejtjuk ki L betuvel
2019. dec. 28. 18:41
 8/10 A kérdező kommentje:
Pedig nem falusi vagyok, en megis ezt a fajtajat ismerem :D Szamomra a "nő" a furcsa nagyon :)
2019. dec. 28. 18:44
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, de 21 évesen teljes mértékben kizárt, hogy így tanultad. Sajnálom, hogy nincs igényed normálisan használni az anyanyelved, és az még rosszabb, ha így ejted ki és nem csak írásban vétesz ekkora hibát. Jobb helyeken még mindig igényesen kommunikálunk. Amúgy a kérdésedre is válaszoltam, de az a része valamiért hidegen hagyott. :D
2019. dec. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy otthon a szüleidtől így tanultad, családtagjaid így használják, de ez nem a helyes forma.

Miért is furcsa az, hogy nő? Így hallod a tv-ben, rádióban, újságban, tankönyvekben csak ez a forma szerepel. Ha az interneten olvasol el egy cikket, bármilyen írást, ott is csak ez a forma használatos. Mert a nől régies vagy tájjellegű forma.

2019. dec. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!