Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van egy lyukas fogam es...

Van egy lyukas fogam es nagyon fáj, de májusig nem lesz pénzem elmenni fogorvoshoz. Ha alig eszek addig valamit és minden étkezés utan egyből fogatmosok, akkor is tovabblyukad?

Figyelt kérdés

Nem szeretném ha ki kene húzni vagy akármi...

16/L


2019. dec. 31. 23:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ingyenes a fogorvosi ellátás
2019. dec. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg van ingyenes fogászat.

Meg ha elmész fogorvos gyakornokhoz (vagy mi a pontos megfogalmazás) az is ingyen van. Még a komolyabb dolgokért is csak a fogtechnikusi díjat kell kifizetni.

De egy húzás az legtöbb helyen ingyen van. Ha maszekhoz mész az fizetős esetleg.

2019. dec. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok, bocsi, valamit félre értettem :D

Amit leírtam az igaz. De egy tömést is simán csinálnak ingyen.

2019. dec. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Körzeti fogorvos ingyenes, igaz az csak amalgám tömést tesz be ami nem a legjobb, de átmenetileg az is elég. Ennyi ideig ne várj főleg ha fáj. Én voltam olyan hülye hogy egy lyukas fogam elhanyagoltam és amikor elkezdett fájni akkor féltem elmenni fogorvoshoz amit fél évig halasztottam. Nem fájt állandóan csak időszakosan jött elő aztán elmúlt. Végül annyira elrohadt a fogam hogy letört belőle egy jó nagy darab és onnantól kezdve 0-24 ben fájt elviselhetetlenül. Akkor a körzeti fogorvos volt az aki egyből tudott fogadni, de mondta hogy azt a fogamat már nem lehet megmenteni mert kegyetlen állapotban van. Kihúzta közben megvizsgált még 2 lyukast talált arra mondta hogy ha rendbe jön a kihúzott fogam helye kb 2-3 hét múlva akkor betömi a másik két rossz fogamat. Egyik fogamba annyira mély volt a lyuk hogy idegig le kellett fúrnia és arra mondta hogy jobb lenne gyökér kezelni mert a tömés irritálni fogja és begyulladhat tőle ami szintén nem jó, így mondta hogy gyökérkezelés, full ingyen volt mert körzeti fogorvos és jól megcsinálta.
2019. dec. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#4


már nem használnak sehol amalgám tömést, nekem is simán fehéret rakott be, ingyen.

2019. dec. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
így van, nem használnak már amalgámot
2019. dec. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon a fogorvosnál ellátnak tb alapon.
2019. dec. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Majusig konkretan uszkosodesig rohadna a fogad, ha nem mennel fogorvoshoz. Ugyhogy amint vege a szilveszter-ujev-bulihalmaznak, masodikan mar mehetsz is.
2019. dec. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy már írták, az alap fogorvosi ellátás ingyenes.
2019. dec. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tovább romlik. Májusig legjobb esetben gyökérkezelés lesz belőle, ami jóval többe kerül, mint egy tömés, legrosszabb esetben pedig ki kell húzni. Plusz, ha már most nagyon fáj, egyáltalán nem biztos, hogy csak tömni kell, és ki sem bírnád májusig. Egy rossz fog pedig pattanásokat, hajhullást, büdös szájszagot okozhat.


Menj el szépen a helyi sztk-ba, ellátnak ingyen. De egyébként a szüleidnek is szólhatnál, ha magánba mennél...

2019. dec. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!