Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Volt valakinek vízszintes...

Volt valakinek vízszintes bölcsesség foga ami nem bukott a felszínre?

Figyelt kérdés

Tehát merőlegesen nő a többire a fog. Akinek ezt kiműtötték mennyi idő alatt gyógyult meg a műtét után?

Kérem csak olyanok írjanak akinek vízszintesen volt a fog.



2020. jan. 8. 09:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia, nekem 4db ilyen fogam van. Sok helyen jártam vele már, 3-4 különböző vélemény született. Volt aki azt mondta kivenne többet is egyszerre, valaki szerint ez a legrosszabb ahogy állhat, egyesével akarta. Nekem 2-3 hét gyógyulást mondtak. Én még nem mertem elmenni az elmúlt ~10 évben, javaslom itt bármit is mondanak menj el több dokihoz is. Én az utolsóval akinél jártam meg fogom csináltatni valamikor nyár végén mindegyiket, ő jónak tűnik. Engem is érdekel mennyi idő alatt gyógyul valójában. Lehet csak nem akartak elijeszteni :)
2020. jan. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szamo77db ***** válasza:
Nekem a bal alsó bölcsesség fogam volt vízszintesen hozzánőve az állkapocs csonthoz. Ki kellett fűrészelni. Felvágták az ínyemet, de szerencsére nem fájt, mert előtte kaptam bőven Lidocain injekciót. A műtét sem fájt, az arcom másnapra feldagadt, de az orvosok szóltak (ketten csinálták), hogy nem igényel teendőt, ne ijedjek meg, elmúlik magától. Így is történt. A helye viszont, a műtéti terület máig érzékeny.
2020. jan. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Meddig fájt neked a műtétet követően?

Illetve mikor volt a műtét hogy még mindig érzékeny?

2020. jan. 8. 12:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Több hónapig érzed a helyét, de amíg kell fájdalomcsillapító az kb 1-2 hét. Az első 1 hét az viszont katasztrófa. Én dolgozni sem tudtam mellette.
2020. jan. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 szamo77db ***** válasza:
Érdekes módon nem nagyon volt műtét utáni fájdalom. Úgy rémlik, sokáig zsibbadt volt az arcom, szám. De hát nem is csoda, annyi Lidocaint kaptam. Szóval néhány szem Algopyrinnel megúsztam. Egy hét múlva szedték ki a varratokat. Azt hiszem, 7-8 éve volt a műtét. De még mindig, ha nem figyelek és keményebben ráharapok, sajog kicsit. Ne félj, mert ha kapsz elegendő injekciót, nem érzel semmit az egészből.
2020. jan. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 floyDi válasza:
Nekem a bal alsó bölcsesség fogam műtötték feltárással, október végén, mert vízszintesen nőtt mind a 2 alsó. Első pár nap veszedelem volt, varrat szedés után nagyon érzékeny és előtte is nagyon oda kell figyelni, hogy ne menjen bele semmilyen étel maradék különben begyullad és kezdődik minden elölről. Gyógyulási idő igazából pár hónap max fél év. Nekem decemberig kétszer is begyulladt a helye és az arcom úgy feldagadt mint a műtét utáni napon. 1-2 hónap után már nem szabadna fajnia. Ha ezt kibirod és nincs komplikáció utána már el is felejted, hogy valamikor is volt bölcsesség fogad. :D
2020. febr. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!