Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Altatásos szájsebészeti...

Altatásos szájsebészeti beavatkozás után?

Figyelt kérdés

3hét múlva lesz egy szájsebészeti beavatkozásom,egy fél évvel ezelőtti foghúzásnál bent maradt foggyökeret műtenek ki.

Kinek milyen tapasztalata volt egy ilyen beavatkozás után?

Nagyon izgulok!

Előre is köszönöm!


2020. jan. 14. 14:54
 1/7 szamo77db ***** válasza:
Engem még soha nem altattak, így nem tudom. Pedig még fűrészelni is kellett a bal alsó bölcsesség fogamat. Helyi érzéstelenítésben úgy megcsinálták, hogy semmit nem éreztem az egészből. És a mandulaműtétem során is végig ébren voltam. Az sem fájt.
2020. jan. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy én egy vérvételnél is elajulok...ezert döntöttem az altatás mellett.Azt mondták,hogy kb másfél órás lesz,mert fent van a mennyekben..ahogy a doktornő fogalmazott..

Az ötödik orvos találta meg,hogy mi lehet a problémám...

2020. jan. 14. 15:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Első. Csak épp nem mindegy, hogy egy gyökér mennyire méllyen van bent.

Engem egyszer altattak. Kifejezetten jó volt.

Addig volt para amíg emléxem.

Bekötötték az infúziót, rámtették a maszkot és kérték, hogy sóhajtsak. Na onnan tök jó volt minden.

Persze ezer féle altatás létezik.....

2020. jan. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Lesz aneszteziológiai vizsgálat műtét előtt kb. 1 héttel, ott ha látja a doki, hogy izgulsz, vagy mondod neki akkor műtét napjára felír egy nyugtatót.


Műtét napján általában reggel 7-re már bent kell lenni, nem tudom, hogy bent tartanak-e megfigyelésre, vagy 1 napos sebészet. Az, hogy mikor kerülsz sorra, az tök változó, lehet téged fognak elsőnek műteni, de az is lehet, hogy utolsóként és akkor délután kerülsz sorra, de attól független be kell menni 7 órára.


Ha te leszel a következő, akkor bemegy érted a műtőssegéd, át kell feküdni egy ágyra. Betolnak a műtőbe, kapsz egy branült a bal kézfejedbe, meg rád ragnak pár műszert, ami a szívműködésed figyeli. Aztán az asszisztens beléd nyomja az első adag altatót és kb 10 másodperc múlva elsötétül a világ. Aztán már az ágyadon fogsz fel kelni, vagy ha rövid ideig altatnak, akkor már lehet te magad fogsz átülni oda a műtét után.


Altatás után 3-4-5 órával nem nagyon lehet felülni se az ágyból, úgy fogod magad érezni, mint aki nem aludt 3 napja és hirtelen felköltenek 1 óra alvást követően, eléggé ki leszel ütve. Szóval egy hozzátartozót mindenképp célszerű beszervezni, aki majd meglátogat, meg segíteni fog. Be lesz majd tamponálva a szád, a vérzés miatt, nem tudom varrják-e.


Nagyjából ennyi, remélem tudtam segíteni. Bővebb részletet nem tudok. :)

2020. jan. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amit a 3/4-es írt, az bódítás, az nem egyenlő az altatással. :)
2020. jan. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! 😊

És esélyes,hogy én másnap vizsgázni menjek?

2020. jan. 16. 21:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Erről a dokit kell megkérdezni.
2020. jan. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!