Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzásnál milyen...

Fogszabályzásnál milyen gyakran pattant le tappancsod?

Figyelt kérdés

4-6 hetente járok aktiváltatni. Iszonyat ritka az, ha nem kell félidő környékén felhívnom a dokimat, hogy javítani kéne ezt-azt. Baromi kellemetlenül érint, mert én nem is tudom mit gondol, mit csinálok a fogszabályzómmal. Nem harapok, nem is eszek keményebb kaját sosem, még is mindig szívok vele, ő pedig azt mondja bírjam ki a visszaragasztást a következő aktiválásig. Ez rendben, de most is két hét van még addig és a harmadik breketem esett le. Nem értem mi a fenétől pattognak le... Nem mond rá semmit, csak hogy "biztos olyasmit ettem, amit nem kellett volna". Ennél puhább ételeket már nem tudok enni, lassan megvonom magamtól a rágást és még is mi az eredmény ebben a hónapban is!? Minimum 30 ezerrel könnyebb pénztárca.

Nektek milyen gyakran esik le breket és esetleg mit mond a fogorvosotok, mitől lehet ez?



2020. jan. 15. 23:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem még 1x sem. Az elején nagyon vigyáztam rá nagyon evésnél, de most már eszek mindent. Egyedül a nagyon kemény dolgokat azért kerülöm. Meg az ilyen cukrokat, kemény bevonatú csokikat hanyagolom.
2020. jan. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetlen egyszer, az is közvetlenül ragasztás után. Ha tényleg nem eszel semmi olyat, nem piszkálod, és a fogkefével se esel neki, akkor a doki teszi fel balphaszul.
2020. jan. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is így érzem. Mélyharapásom van, így az alsókat még megérteném, hogy néha lepattannak, de a felsők is hullanak le sorban. Nagyon elegem van már.
2020. jan. 16. 11:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem nyolc hónap alatt nem esett le egyszer sem, csak a harapasemelot nyeltem le egyszer. Eszek mindent óvatosan.
2020. jan. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem egyszer sem estek le, pedig én kemény dolgokat is eszek. A harapásemelőm esett le csak az egyik oldalt, amit valószínűleg lenyeltem, de így se harapom le az alsó fogszabályzómnál a brekettet. Az ívet is sikerült kétszer teljesen elcsúsztatnom, de a brekettek stabilak még most is. Lehet, hogy nálad a ragasztásnál lehetett gond.
2020. márc. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!