Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfájás tömés után?

Fogfájás tömés után?

Figyelt kérdés
Egy elég jó fogorvosnál voltam, egyszer gy ökérkezelésen ami nagyon jól sikerült, most egy sima fogtömésen. Kaptam injekciót, amitől a fél arcom lezsibbadt de a fogam még így is érzékeny maradt fúrás közben. Aztán kb 3 órával a művelet után folyamatosan fájni kezdett a fogam (ami előtte csak a durvább nyomásra volt érzékeny) most már rágni se tudok vele. Ráfút egy idegemre vagy mi?
2020. jan. 16. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Valószínű hogy a tömés nyomja az ideget és ettől fáj. Minél előbb menj vissza a fogorvoshoz mert ez csak rosszabb lesz, csúnyán be is gyulladhat, ennek a vége az ideg elhalás lesz ami majd elkezd rohadni és rámegy a többi idegre ami már az egész fogat kifogja nyírni. Lehet már annyira mély volt a lyuk hogy tömésnél még nem látszódott az ideg viszont amikor tömte akkor az a nagyon pici fogréteg valószínűleg átszakadt és az nyomja az ideget a töméssel együtt. Főleg ha már érzéstelenítéskor is érzékeny volt az már lehet korábban is fenn állt hogy az ideg be volt gyulladva. Nekem is volt ilyen fogam, arra mondta is a doki hogy egyenlőre csak ideiglenes tömést tesz bele, aztán 2 hét múlva kiszedi és megnézi illetve ha az idő alatt elkezd fájni menjek vissza előbb, ha érzékenységet tapasztalok ne tartsam magamba, akkor rögtön gyökérkezelni fogja és le lesz a gond. Így is lett, egyébként nem tapasztaltam se fájdalmat, se érzékenységet, viszont amikor kiszedte az ideiglenest látta az ideget amire mondta hogy a tömés irritálni fogja amitől hamar befog gyulladni így ő javasolta erősen a gyökérkezelést hogy csináljuk meg, legyek túl rajta, jobban járok vele hosszútávon főleg. Azóta sincs semmibaja.
2020. jan. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem egy tejfogamat annó, elcseszte a fogorvos. Mivel ez a fog nem esett ki gyökeret növesztett és maradandó foggá alakult. Lyukas lett, így kapott egy tömést. Másnap iszonyúan fájt, harmadnapra egy nagy genny ömleny alakult ki mellette. Ki kellett sajnos húzni. Mikor kihúzta megnéztem, a tömés sorjás maradt amitől begyulladt az ínyem és a gyökerei. Lehet neked sem csiszolta ki rendesen a tömést.
2020. jan. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez így fincsi mert jóanyámék csak lefolytottak egy "ne nyavajogj már el fog múlni"-val.
2020. jan. 17. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!