Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit tanácsoltok hogy ne...

Egyemke kérdése:

Mit tanácsoltok hogy ne féljek a fogszabi feltételétől?

Figyelt kérdés
Nagyon félek pedig mát túl vagyok a nehezén mert kihúztak 4 fogamat. Februárban felteszik és attól félek hogy amikor teszik fel nem tok nyelni és megfúlladok. Meg hogy nagyon fájni fog amikor már fent van. És hogy nagyon ronda leszek. Nem tudok majd enni normálisan. Meg azt mondta a fogorvos hogy ha fent lesz lehet hogy nem fogom tudni össze zárni a fogaimat teljesen.Akinek már van fogszabija mit tanácsol? Nagyon félek 😞

2020. jan. 17. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

2 hónapja van fogxim, és imádom.

Én akkor kezdtem rettegni, amikor 1 órával hamarabb indultam el a fogászat felé. Egyébként unalmas volt a folyamat, kb a közepénél már számolni is lusta voltam, hogy hányadik fogamnál tarthatnak.

Az elején borzasztóan fájt, az első 1-1,5 hétben nem tudtam mást enni, mint püré, tejberizs, szétfőtt tésztájú leves. Aztán minden ugyanolyan volt mint előtte. A második állítás után már csak 1-2 napig fájt.

Ismerőseim mind azt mondják, hogy feldob, és jól áll - pedig az elején ki sem mertem nyitni a szám.

Egy hete kell gumizzam az alsó és felső fogsorom, mivel micrognathiám van, és imádom, ahogy vele kinézek, 0-24-be gumizom.

Nekem határozottan nőtt vele az önbizalmam, és mivel picit mégiscsak kell féltenem, ezért legalább karácsonykor nem szabadult el a pokol, és nem ettem össze-vissza.

2020. jan. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Jaskier válasza:
100%

Üdv!

Nekem 3 hónapja van fogszabályzóm.

Én a felrakáskor nem éreztem semmit, csak a gyűrűk voltak kicsit kellemetlenek, de teljesen tűrhető volt az egész procedúra. Gondolom ez a fájdalom kérdés is embertípustól és fogtípustól függ (márpedig én viszonylag magas fájdalomküszöbbel rendelkezem a saját véleményem szerint), de ha még esetleg rossz érzés is a fogszabályzó feltétel, akkor sem egy olyan kibírhatatlan dolog. A fulladással kapcsolatban, inkább a lenyomatvétel olyan "fulladós" érzés, de ha orron veszel levegőt, és igyekszel elterelni a figyelmedet, akkor nem lesz semmi gáz.

Sokkal inkább a felrakás után következő pár nap a kegyetlen, mert akkor azért én is fájlaltam a fogam, és kérdeztem meg magamtól, hogy miért mentem bele ebbe a fogszabályzó a dologba 😂. Szerencsére ez is csak 1-2 napig tartott, max egy fél hétig. Egy hét elteltével már szinte bármit éhetsz majd, emiatt ne aggódj, de persze vigyázz a nagyon kemény ételekkel 😁

Kinézetét tekintve, ha nem is áll jól először, csak azért, mert szokatlan. Én is eleinte elborzadtam a látványon, de mostanra már örülök hogy van fogszabályzóm. A végeredmény a lényeg, ami pedig kétségtelenül gyönyörű lesz! Én személy szerint imádom a fogszabályzót, és úgy tapasztalom, hogy más is körülöttem, tehát semmitől nem kell félned!

2020. jan. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Nyugi, nem lesz semmi🤗

A dokik jól tudják a dolgukat, le fogják érzésteleníteni ha nagyin fáj. Az orrodon veszed a levegőt és a szádba fognak tenni nyál elszívót.

Sok sikert neked a fogszabihoz és kegyenek szépek🤗

Nyugi a fogszabályzásba még sebki nem halt bele

2020. jan. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!