Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek is hülyének néz a...

Szerintetek is hülyének néz a fogorvosom?

Figyelt kérdés

Októberben volt egy tályog a fogínyemen, és annyira fájdalmas volt, hogy azonnal mentem a körzeti fogorvoshoz. Ott akkor egy szimpatikus férfi volt az orvos, kaptam a tályog alatti fogamba egy ideiglenes gyökértömést, mert hogy annyira fájt az a gyulladt fog, hogy nem mert mást csinálni, érzéstelenítővel is rettenetes volt. Végigszedtem az antibiotikumot, elmúlt a tályog.


Visszamentem az időpontra, de akkor már egy nő volt. Azóta havonta járok, és folyamatosan elküld azzal, hogy nem tömi be, mert még mindig be van gyulladva az íny. Igen, ez tény, kezelem is, hol jobb, hol rosszabb, egyszer a doktornő is azt mondja, hogy szebb, de még mindig nem elég jó, máskor, hogy ez így nagyon nem jó... De mégsem történik semmi azon kívül, hogy le vagyok passzolva minden alkalommal, hogy kezeljem.


Én megteszek mindent, pici fogköztisztítóval ápolgatom, gingisollal, de ennél többet nem tudok csinálni. Úgy érzem, hülyének néz az orvos, és mindig csak gyorsan le akar tudni. Szerintetek? Ti mit gondoltok? Persze én nem vagyok orvos, tőletek sem várok szakvéleményt, csak nekem ez nagyon gyanús, hogy október óta semmi sem történik, csak le vagyok cseszerintve, hogy kezeljem jobban...


Vagy esetleg van valami tippetek, hogy mit tudnék tenni a gyógyulás érdekében? Normális, hogy október óta hozzá se nyúlt? Szerdán megyek legközelebb, és tuti megint el fog küldeni fél másodperc ránézés után...


26/N



2020. jan. 19. 19:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem akar lepasszolni, ha gyulladt az íny, akkor tényleg nem lehet betömni. Ez tény és nincs is értelme ezen fennakadni, vagy vitatkozni.

A gyulladt ínyre pedig egy megoldás van, még pedig a helyes fogmosás. Ha az nincsen meg (márpedig ha gyulladt az ínyed, akkor nincsen meg), akkor öblögethetsz bármivel, kenegetheted bármilyen csodaszernek kikiáltott géllel, nem fog javulni. Összehasonlításképpen ez olyan, mintha hagynád a kajamaradékot rászáradni a tányérodra, aztán csodálkoznál, hogy a folyóvíz alatti öblögetéstől nem jön le. Aztán teszel rá egy kis CIFet, de még mindig nem jön le. Persze, mert a hangsúly a szivacson van és a dörzsölésen, nem az öblítésen és a mosószer sem távolítja el magától azt, ami odaszáradt.

Ugyanez a helyzet a fogmosással is. Megoldás: puha sörtéjű fogkefe, plusz vmi ínygyulladásra is alkalmas fogkrém. Apró, körkörös mozdulatokkal masszírozd az ínyed a fogkefével. Ha vérzik, akkor az jelzés, hogy még mindig gyulladt. Ahova a fogköztisztító nem fér be, ott mindig fogselymet kell használni (minden fogközödet meg kell egyikkel vagy másikkal tisztítani), mégpedig fogmosás ELŐTT, hogy a fogkrémben lévő hatóanyag oda tudjon utána penetrálni. Amíg lepedékes (és az), addig nem fog tudni semmilyen hatóanyag odamenni (ez amúgy igaz a gingisolra is).

Egy jó tanács hosszútávra: ha beültét egy fogorvos székébe és meg is vizsgált (akkor is, ha félpercig tartott), onnantól kezdve, ha nem csinál semmit, neki az ráfizetés. Hiszen nem tud mit elszámolni veled kapcsolatban. Az ő érdeke neki is, hogy meg legyen csinálva, a rendszer direkt így van kitalálva. Vagyis, ha sokadszorra sem csinálja meg, annak tényleg nyomós indoka van, és sajnos nem te vagy az egyetlen, akinek azért nem lehet a fogát betömni, mert gyulladt az íny.

2020. jan. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Próbálkozom én, csak azt kihagytam, hogy fogszabályzóm is van, így nem olyan egyszerű. De belátom, hogy jobban kell akkor figyelnem a fogtisztításra. Köszi a válaszod!:)
2020. jan. 19. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!