Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért zsibbad az ajkam és az...

Miért zsibbad az ajkam és az alatta lévő terület gyökérkezelés előtt és után?

Figyelt kérdés
Kedden kezdett begyulladni a fogam, szerdán már nagyon nagy fájdalommal ültem a körzeti fogorvosnál. Egy 5 éve betömött fog szuvasodott alá, ami gyökérkezelésre szorul. Az orvos 4 érzéstelenítő után sem tudta kellőképpen elérzésteleníteni (mert elvileg ahhoz nagyon be volt gyulladva, de szerintem pluszban rosszul is csinálta), így a felnyitott fogba tett valami kék dolgot, ami szerintem valami antibiotikumos dolog lehetett és betömte ideiglenesen. Keddre kellett volna visszamennem, de vasárnap delben elkezdett zsibbadni az alsó ajkam bal oldala és az azalatti rész egészen államig, úgyhogy bekéretőztem hétfőre (mára) gyökérkezelésre, amit el is kezdett az orvos az idegek kiölésével (erre való töméssel). Azóta eltelt 5 óra, sehol nem zsibbadok, csak ott ahol előtte is, csak szerintem most még jobban is. Ez normális? Inkább kibírnám a fájdalmat, de ez a zsibbadás egyszerűen kikészít már a második napja.

2020. jan. 20. 17:32
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja és ma már magánban voltam, ahol egy érzéstelenítővel úgy lezsibbasztottak, hogy semmit se éreztem közben, ellentétben a körzetivel, ahol 4 után is fájt, ha hozzáért.
2020. jan. 20. 17:35
 2/3 anonim ***** válasza:

Az a 4 érzéstelnitő csak 1 volt 4 helyre szúrva .

Talán még 1 kellett volna ,de akkor mit visz haza magánba ?

Az egyik szúrás ideget érhetett,ami nem a fog ide volt.Az tud ilyeneket okozni.Foggyökér ideg kiölőt tett bele ,amit töméssel lezárt .A fogászat már csak ilyen .

2020. jan. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A hozzászólás első részét nem értem. Nem, a körzeti nem idegölőt tett bele, mert amint kifúrta és hozzányúlt volna a gyökércsatornabeli részhez, borzalmasan fájt. Nem, nem 4 részletben kaptam meg, az konkrétan 4 (darab) ampulla injekció volt. Az idegölőt (kalcium-hidroxid) csak ma kaptam meg a magánrendelőben.
2020. jan. 20. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!