Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Olyan lehetséges, hogy egy...

Olyan lehetséges, hogy egy fogorvos magánrendelésen gyökérkezel egy olyan fogat, aminek nem is lenne rá szüksége? Azért, hogy több pénzt kérhessen el a pácienstöl.

Figyelt kérdés
2020. jan. 21. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tartom valószínűnek.
2020. jan. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hogyhogy nem is lenne rá szüksége? Úgy gondolja a beteg, hogy inkább ki kéne húzni? Akkor szerintem valószínű, hogy a beteg egyszerűen csak nem ért hozzá - a doki meg igen, ezért gyökérkezeli: bízzon benne a beteg jobban, ha eddig is bízott benne.

Vagy úgy érted, hogy egy ép fogat gyökérkezel? Ha így érzi a beteg, akkor annyira nem bízik a dokiban, hogy inkább menjen máshoz.

2020. jan. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy talán csak tömésre lenne szükség gyökérkezelés nélkül.

A fogorvosom, akiben megbízok, csak sokára tud idöpontot adni. Igy máshoz kénytelen leszek elmenni. De nem bízom én másokban, csak benne.

2020. jan. 21. 18:36
 4/6 anonim ***** válasza:

De mégis miből gondolod, hogy csak tömésre lenne szükség? És miért olyan sürgős, hogy nem tudod kivárni a saját dokid időpontját?

Ha sürgős, mert pl. fáj, akkor bízd arra, akihez mész. Biztos jobban ért hozzá, mint te vagy én. Ha meg nem sürgős, várd ki a sorodat a saját fogorvosodnál - aztán járd végig a kezelést, akárhányszor rendel vissza még valami miatt, utána pedig járj vissza hozzá félévente, vagy legalább évente, hogy még sokáig rendben legyen minden.

2020. jan. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"utána pedig járj vissza hozzá félévente, vagy legalább évente, hogy még sokáig rendben legyen minden"

és akkor nem lesz gond, ha csak sokára ad időpontot

2020. jan. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a legapróbb kételyed felmerül a fogorvossal kapcsolatban, akihez mennél, inkább ne menj. Fogorvoshoz menni bizalmas dolog, eleve a szádba nyúl, a fogaidhoz ér, már ott is bízni kell benne. Ha eleve nem bízol, várd meg a saját fogorvosodat.
2020. jan. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!