Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ti belemennétek ezekbe a...

Ti belemennétek ezekbe a beavatkozásokba?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok. Rengeteg fogorvosnál megfordultam életem során, de soha, egyik sem vetette fel, hogy fogszabályzóra lenne szükségem, sőt. Egyszer még meg is jegyezte egy doktornő, hogy olyat még nem látott, hogy valakinek keresztharapással is tökéletesen zárjanak a fogai, és nekem zárnak hiánytalanul. Bölcsességfogaim sem zavartak senkit, mind kint van, sokan látták már őket.

Most voltam sima tömés miatt egy új dokinál, egyrészt azzal próbált fogszabályzóra rábírni, hogy keresztharapással milyen csúnya ízületi bántalmaim lehetnek később, másrészt ki akarja műteni két bölcsességfogam mondván, az egyik az állkapcsom "nyomja", a másik pedig az előtte lévő fogamat, ami szuvasodik is. Na most nem vagyok fogorvos, de ha már kinőtt és nem mozdul többet, nem okoz panaszokat, akkor nyomja nem nyomja, nem hiszem, hogy sok vizet zavarna már. A szuvasodás persze kellemetlen, de arra nagyon hajlamos vagyok, szinte nincs olyan fogam, ami ne lenne folyton tömve. Félek, ha négyből kettőt kirángat és ettől az előbb levők hátrébb mozdulnak, oda a szimmetria aztán tényleg felrakathatom azt a szabályzót, pedig amúgy eszemben nincs.

Szóval, lényeg a lényeg: egy rakás olyan beavatkozásra akar rábírni, ami előtte sem tb-s, sem magán, sem a Semmelweis Klinikán oktató orvosnak nem jutott eszébe. Ti hogyan döntenétek?


2020. jan. 23. 01:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a szuvas fogat kezeltetném csak, ha az én fogsorom lenne. Ráér csesztetni a bölcsességfogat akkor, ha fáj.
2020. jan. 23. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amit az idős korral kapcsolatban mondott az teljesen valós.


Viszont, ha nem vagy panaszos, és a fogaid sem szépen fene tudja.. Még futnék vele kört pár orvossal. Az állcsontsebészeten se szeret műteni, ha nem vagy panaszos, de ez nem jelenti azt, hogy később nem lesz panaszod, és később nagyobb tortúra.


Egyébként amit írtál, hogyha kihúzzák a bölcsességfogakat akkor tuti, hogy szét fog kicsit esni a fogsorod. Haverom járt pont így, hogy nem torlódtak a fogai, hanem tök szépen álltak, de utána olyan hézagosak lettek, és pont azért kellett neki fogszabályzó, hogy összehúzzák, nem azért ami a legtöbb embernél a szokványos, hogy torlódottak.


Egyébként én belevágnék az egészbe, persze van rá kapacitásod. Én túl vagyok egy hasonló herce-hurcán, és kb. 5 hónap volt, 11x voltam orvosnál a fogkőleszedéstől, a szájsebészetig, majd a fogszabályzó szakorvosig, szóval nem volt kis út megtenni.

2020. jan. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Bevallom, első hozzászólóval értek egyet. Valószínűleg ellent fogok mondani a dokinak.

Panaszom egy szál sincs, azért mentem el hozzá, mert az egyik ezer éve tömött fogamba étel kezdett akadni, az meg nálam az alá/mellészuvasodás jele általában. Nem kattog, nem fáj az állkapcsom, tökéletesen rágok, sokszor fél napokat rágózom megállás nélkül, szóval eszem ágában sem lenne ezt megbolygatni. Fogszabályzó minden tekintetben kizárt. Nem bírom, ha korlátoz valami, két naponta tehetnék vissza. A felső fogsorom minden szempontból tökéletes, az alsó minimálisan torlódik csak, sem esztétikailag sem sehogy nem látom indokoltnak a kínzást. Talán majd egyszer, ha egyáltalán lesz bármiféle problémám, visszatérhetünk a dologra...

Akármennyit agyalok rajta, egyre inkább a "nem"-re szavazok, szóval azt hiszem, megvan a válasz. Köszi nektek is! :)

2020. jan. 24. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!