Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért nem veszik észre a...

Miért nem veszik észre a fogorvosok a lyukas (szuvas) fogakat? Sem magán, sem sztk-s orvos?

Figyelt kérdés

Már többször előfordult velem, hogy fogászati kontrollon, ellenőrzésen azt mondták, nincs lyukas fogam. De én magamnak megnéztem a tükörben és az íny és fog között sok helyen barna csík (fogszuvasodás) volt, amit be kell tömni, mert szétlyukad a fog.


Nekem kellett mondani a fogorvosnál, hogy a fognyaknál szuvasodik a fog, tömje be.


Sajnos már több fogamat vesztettem el, mert a fogorvos nem ismerte fel a fognyaki szuvasodást, azt mondta rá, hogy csak elszíneződés, úgyhogy nem foglalkoztam vele, és tovább romlott. (Egyébként már százezreket hagytam ott a magán fogorvosoknál, mégis ez történik).


Veletek is volt már ilyen? Miért csinálják ezt a fogorvosok?



2020. jan. 29. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Az a barna csík sok esetben nem szuvasodás, hanem fogkö
2020. jan. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát én meg pont azt tapasztaltam, hogy tömnek, ha kell, ha nem.
2020. jan. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!