Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kiszáradt, fájó ajkak?

Kiszáradt, fájó ajkak?

Figyelt kérdés

Minden télen kiszáradt eddig az ajkam, és fájt. Idén szedtem egy gyógyszert ősszel, ami kisebesítette (mellékhatás), de azt 2 héttel később el is hagytam.

Mint mondtam, eddig is kiszáradt, kirepedt az ajkam minden télen, de most jobban, és jobban is fáj

Az ajakápolót kb. kilóra kenem rá, de ugyanúgy fáj utána. Iszok is rendesen.

Valakinek valami ötlet esetleg? Ennyivel nem szívesen terhelném az eü. rendszerét, ha nem muszáj

Előre is köszönöm!



2020. febr. 5. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem vashiány okozott ilyen problémákat.
2020. febr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem dohányzol? Nekem attól ki szokott száradni, ha meg nem iszom mellé elég vizet, akkor pláne.

Ajakápolóból ajánlom a Neutrogenát. Drágább, de nagyon megéri, nekem csodát tett. Pedig előtte én is mindig szenvedtem.

2020. febr. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
A túl sok ajakápolóval ellenkező hatást érsz el. Az én módszerem, ha kiszárad a szám: először leradírozom az elhalt részeket méz és kristálycukor keverékével (kicsi kell belőle), utána bekenem hidratáló krémmel olyan vastagon, amennyire lehet. Ezt rajtahagyom 5-10 percig, utána a felesleget letörlöm. Ha egy kezelés nem elég, akkor másnap a hidratálós részt megismétlem.
2020. febr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem dohányzom, még csak nem is próbáltam. Jelenleg az eddigi években jól bevált Labellot használom


Ezt a radírozást én is csináltam, de most olyan szinten fáj és sebes, hogy alig lehet hozzáérni is :/

2020. febr. 5. 22:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha repedezett ne radírozd, annál nagyobb butaságot nem is csinálhatnál. Ahogy a második válaszoló írta, a Neutrogena ajakápoló tényleg fantasztikus, én a sarki szedreset használom. Éjszakára bekened, vékonyan, reggelre sokkal jobb állapotban lesz. És ahogy mondtam: nekem vashiány miatt voltak ilyen tüneteim, érdemes lenne egy vérképet kérni, mert ásványianyag-és vitaminhiány is okozhatja.
2020. febr. 6. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nemrég volt nézve a vasam, mert az említett gyógyszernek köszönhetően vashiányos voltam, de azóta teljesen rendben volt
2020. febr. 6. 08:39
 7/7 anonim ***** válasza:

A neutrogenát használom én is álalában. Tényleg nagyon jó. A labellot egyáltalán nem ajánlom, nekem attól csak mindig egyre és egyre szárazabb, szerintem borzasztó érzés, nem is tudom ki tudja ezeket használni.

Egyszer otthon maradt a neutrogenám, a Sparban lekaptam egy olcsó, talán olivaolajos stiftet a polcról. 300 forint sem volt, gondoltam arra a fél napra jó lesz. Meglepő, de szerintem nagyon nagyon jó, nekem bevált.

Éjszakára pedig a kék tégelyes nivea krémmel szoktam bekenni viszonylag vastagon. Ha valamitől kisebesedik, akkor napközben is többször. Minden táskámban van egy pici tégely.

2020. febr. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!