Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hirtelen érzéketlenné vállt...

Hirtelen érzéketlenné vállt egy beteg, sok éve fájó, vérző fogam. Mi történhetett?

Figyelt kérdés
A jobb felső hatos fogról lenne szó. Még 13 évvel ezelőtt történt, hogy letört belőle egy jókora darab. Fogorvosnál rengeteget voltam fiatalon, még most is járok időnként, szinte nincs olyan fogam, amit ne kellett volna javítani (megjegyzem nem higiénia hiánya, ezt mondták ott is, hogy genetika, és moshatnám reggeltől-estig, akkor is tönkremegy időnap előtt). Ez a hatos fog meg legalább háromszor lett újra tömve, de mindig az történt utána, hogy előbb, csak feszült, feldagadt az ín, majd mindig ugyanúgy kiesett a tömésből egy darab, majd akár napi szintű vérzés, és alig lehetett rágni vele, mert úgy tűnt, az ideget is érintette már a romlás. A kihúzást halogattam, tervben lenne pár hónap múlva, tudom, gyökérkezelés adhatna megoldást, de jobban a vérzés miatt tartok az egésztől. A lényeg, tegnap napközben még ugyanúgy nem tudtam vele rendesen rágni, majd estefelé történt valami, és gyanús lett, hogy túl sok ideje és túl erősen rágok vele, és semmi különösebb fájdalom, csak egy nagyon enyhe, tompa, de teljesen elviselhető érzés. Ma a legextrémebb próbának vetettem alá, mégpedig a rágós sült hússal, amit évek óta nem tudtam vele rágni, és szinte semmit nem éreztem. Ilyenkor mi történik? Mintha elvágták volna az ideget mint vezetéket. Tegnap este még vérzett az említett rágás után, de fájdalom már nem társult mellé, csak a megszokott, kesernyés vérzés. Most ha ez így marad, szívem szerint ki sem vetetném, meg a fog jó része megvan, de tudom, ha ez így marad végig, akkor ott valami nagyon nincs rendben.

2020. febr. 8. 20:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Elhalt a fogad. Előfordul az ilyen, ha mélyen van tömve, vagy sokszor van tömve. Attól, hogy nem fáj még lehet ott gyulladás, és gócként müködhet.
2020. febr. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem mondta a fogorvos, hogy ez nem jelent semmit!Jelenleg nem faj, kesobb fajhat..Nekem is a jobb felso kettesem fajt, majd egyszercsak elmult a fajdalom..De

nem volt elhalva.3 hete rezektaltak, majd elvalik, h hatasos volt-e, vagy sem 😕 egyenlore ugyfest, minden okes

2020. febr. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!