Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » FONTOS, mennyi ideig tart a...

FONTOS, mennyi ideig tart a gyökértömés? Meddig kell nyitva tartani a számat?

Figyelt kérdés

Én nem amiatt félek a dokitól, hogy fáj, hanem ha egyhelyben kell lennem, pánikot, hányingert, menekülési ingert érezk és emiatt nagyon hisztis vagyok a fogdokinál és bután viselkedek, pedig nem vagyok sose ilyen, de egyszerűen nem bírok akkor az egyszer magammal, pedig nagyon aranyos doktornőm van.

Szóval gyökérkezeltek és holnap kapok gyökértömést. A gyökérkezelés közben ugye meg lehetett állni pihenni, meg a ideiglenes tömés is csak 1-2 percig száradt azt kibírtam. Viszont mondta az orvos h a gyökértömés tovább szárad. A gyökértömésnél mennyi ideig kell (kb) nyitvatartani majd a számat? mennyi idő amíg elkészül? FONTOS LENNE HA VALAKI MEGNYUGTATNA, MERT MÁR MA IS NYUGTATÓT KELLETT BEVENNEM OTT PEDIG NEM SZERETNÉK MEGINT IDIÓTA MÓDON VISELKEDNI :(((


2020. febr. 10. 13:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Egy jó másfél óra, de attól is függ, hogy hány csatorna van és milyen mély.
2020. febr. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
na jó, akkor inkább kihúzatom....van már 1 implantátumom az se tartott ennyi ideig.
2020. febr. 10. 14:01
 3/16 anonim ***** válasza:
Gyökértömés után nekem tette rá a fedőtömést is, megvilágította azzal a lámpával és mehettem, pár perc volt az egész, utána 2 óráig nem szabad enni.
2020. febr. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Hát attól függ, hogy hány csatorna. Másfél óra talán nem lesz, de 10-20-30 perc simán.
2020. febr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hamar keszen van, ha gyakorlott dokid van. En egyebkent ebben a szituban finoman mozgatom a labamat, vagy azon gondolkozok milyen dolgaim vannak meg arra a napra vagy a hetre. Vagy ha szol a zene, beszelgetnek egymassal a dokik, asszisztensek akkor arra figyelek es el is repul az ido. Pedig en is panikolos vagyok, volt hogy majdnem ott kapott el a panikroham a szekben, mert nagyon sok erzestelenitot kaptam es hirtelen megijedtem, de nem tortent semmi csak tulaggodtam. Nekem legutobb fogszabalyzot rakott a doki, egy jo oraig tatva volt a szam. Az elozo dokim 20 perc alatt felpakolta a fogszabalyzot.
2020. febr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

és a száradás tarthat esetleg 30 percig amíg tilos becsukni a számat, vagy az egész folyamat?


jajj, hát én már minden tpróbáltam:( de szó szerint megy a szívem ezerrel, hányingerem van és menekülési késztetésem...múltkor a kezelés végén zsibbadt mindenem, alig botorkáltam kia váróig úgy felhúztam magam, majdnem elájultam.

2020. febr. 10. 20:04
 7/16 anonim ***** válasza:
Dehogy tart 30 percig, 1-2 perc és csukhatod be a szádat.
2020. febr. 11. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha betomte, rarakja azt a kis lampat, csippan kettot es kesz is. Ez kb 20 masodperc.
2020. febr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ja es lesz lehetoseged obliteni is.
2020. febr. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

de az a rendes tömésnél van úgy, vagy a gyökértöménsél ugyanaz?

nagyon megnyugtatna ha így lenne, ma megyek 5-re.

2020. febr. 11. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!