Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogorvosváltás lehetséges?

Fogorvosváltás lehetséges?

Figyelt kérdés
Ha egy városon belül 2 fogorvos van, de én ahhoz tartozom, amelyik messzebb van és amelyikről a többség rossz véleménnyel van, akkor van rá mód, hogy átkerüljek a közelebbihez? Főként azért, mert a TB csak akkor fedezi a kezelést, ha oda járok, ahova be vagyok jelentve.

#TB #fogorvos #fogorvosváltás
2020. febr. 15. 03:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Tb alapon nem válogathatsz, oda kell menned, ahova a körzet szerint tartozol. Magánúton oda mész, ahova akarsz.
2020. febr. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elméletben olyan létezik, hogy elmész a másik fogorvoshoz és kéred, hogy "fogadjon be" a körzetébe. Onnantól kezdve pedig őhozzá tartozol. Viszont azért írom, hogy elméletben, mert valójában a fogorvosnak ebből nemhogy semmi haszna nincs, sajnos további veszteségekkel kell számolnia. Ez azért van így, mint a körzetes fogorvos havonta mindig kap egy bázisfinanszírozást (ezt akkor is megkapja, ha abban a hónapban senkit nem kezelt) és erre jön rá a teljesítmény finanszírozás. Na most a teljesítményben sok minden van, ami sajnos direkt veszteséges, ha nem kapná meg a bázist, akkor konkrétan mínuszban lenne minden hónapban. A bázist lakosságlétszám alapján kapja a fogorvos, de ez nem úgy néz ki, hogy van mondjuk 2500 betege, amiért kap havonta 250000 forintot, majd ha lesz 2501 betege, akkor már 250500 forintot. Tól ig értékek vannak, vagyis mondjuk 2500-2999 betegig ugyanazt az összeget kapja, majd 3000-3499-ig esik a következő összegbe. Ez azt jelenti, hogy ha csak nincs határán az orvos a következő bázistáblának, utánad nem fog plusz bázispénzt kapni, és mint írtam, a kezelések zöme vagy direkt veszteséges (pl foghúzás), vagy csak szerencsés esetben nyereséges (pl kicsi tömés, ami megoldható egy ülésben, nem kell alábélelni, nem kell különösebb segédeszközöket használni stb). Itt a leggyakoribb terápiákról beszélünk.

Ettől függetlenül egy kérdést megér a dolog. Mint írtam, lehet szerencsés a szitu és állhat a fogorvos épp a következő bázistábla előtt, de az is lehet, hogy kicsi körzete van, ott is megérheti befogadni egy pár embert egyéb okok miatt. Csak azért fejtettem ki bőven a véleményem, mert sajnos nem szabad csodálkozni, ha azt mondja az orvos, hogy nem, de az igen is benne van a pakliban.

2020. febr. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazából 17 évig ahhoz a fogorvoshoz tartoztunk, amelyikhez vissza szeretnék kerülni. Csak jött valami változtatás és a körülöttünk lévő összes utca maradt itt, a mi utcánk pedig átkerült a távolabbihoz, ami sokak szerint nem jó.
2020. febr. 15. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!