Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rossz helyen kinőtt alsó...

Rossz helyen kinőtt alsó bölcsességfogat simán ki lehet húzni? (kép lent)

Figyelt kérdés

A jobb alsó bölcsességfogam jóval feljebb nőtt ki, évek óta nyirokcsomóim vannak azon a felén a nyakamon, tompán fáj is, ill néha belenyilal. Ezt simán ki tudja húzni egy fogorvos " normál " módon? 32/F

Kép: [link]



2020. febr. 15. 09:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem húztak már ki pont ilyen elhelyezkedésű bölcsességfogat simán. ...és húztak ki rágófogat feltárással. Attól függ mennyire van ott a doki a szeren.
2020. febr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Minden fogat kilehet húzni.

Mi az hogy simán és normális módon, szerinted?

2020. febr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Altatással nen fáj, kiműtik de utána még pár napig fel lesz dagadva, és alig tudsz majd enni inni. Utána jó lesz
2020. febr. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én a műtétet ajánlanám altatással.
2020. febr. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 szilágyiné takács er válasza:
Fogorvos kérdése. Az enyém hívott egy termetes férfit, aki lefogta a fejemet, az orvos simán kihúzta. Meg kell mutatni orvosnak. Ha nem tudja kihúzni, kiműtik, de annak a fognak nincs ott a helye.
2020. febr. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Erről röntgent kéne látni. Első ránézésre nem lenne nehéz a húzás, de hogy mi van a felszín alatt, arra ugye nem látunk rá. Honnan tudjuk, hogy nem fekszik a gyökér az állkapcsod azonos oldalát beidegző idegen? Ha az megsérül, életed végéig tartó szövődményekkel számolhatsz. Honnan tudjuk, hogy nem kampós a gyökere, ami miatt kérdéses, hogy egyben kijön és nem kell-e csontot elfúrni? Ránézésre fogorvos nem fog megesküdni rá, hogy kiveszi, ezt előre megmondom.
2020. febr. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

#2-es. A normális módont úgy értem ,hogy nem kell két darabban kivenni, altatni, vésni stb.. Hanem megfogja egy fogóval és kiszedi.


Voltam a körzeti fogorvosnál vele, ő csinált röntgent is, de ő mivel fiatal aztmondta ,hogy nem mer neki állni. Aztán egyszer helyettesítette egy másik idős fogorvos ő azt mondta , hogy ki tudná húzni.

2020. febr. 15. 11:10
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát ha azt mondta, hogy kit tudja húzni, akkor hallgass rá. Biztos nem mond ilyet, ha látható akadályok vannak. Nem kell azért ettől úgy megijedni, meg mindjárt altatásra rohanni, azért a bölcsfogak döntő többségében épp olyan rutin húzások, eltávolítások, mint bármilyen másik fogé. Igen, vannak komplikációk, de ha amúgy készült róla röntgen és a tapasztalt fogorvos azt mondja, hogy kiveszi, akkor nincs mitől megijedned. Nyilván ez egy csontsérülés lesz, utána fájni fog, esetleg bedagadni, feszíteni, de ez ugyanúgy előfordulhat bármilyen másik fognál is, nem attól lesz komplikált a húzás, mert bölcsfog, hanem mert olyan anatómiai jellegzetességek vannak ott.
2020. febr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem ennyire egyszerű, műtéttel nem értem mi a bajod, elaltatnak felkell és kész. Nincs semmi húzás, fájdalom. Az se jobb.
2020. febr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az orvos tudja meg mondani (röntgen felvétel alapján) hogy kilehet e egyszerűen húzni vagy kikell műteni.
2020. febr. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!