Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fertőtlenítő íz a szájban...

B4dy kérdése:

Fertőtlenítő íz a szájban gyökérkezelés után?

Figyelt kérdés
Szerdán volt egy gyökérkezelésem a jobb alsó kisőrlőfogamnak, elég rossz állapotban volt, elkezdték a (talán) sikeres kezelést, nem fájt se előtte se utána a fog (előtte gennyes foggyökere volt), ám csak egy dolog zavar, se enni, se inni nem tudok, levegőt venni se úgy, hogy ne érezném a számban a szúrós, kórházi fertőtlenítős ízt. Kizárólag erős fűszerezésű ételt, kekszet tudok csak enni, mert ott kevésbé érzem a rossz mellékízt. Ez mitől lehet? Szerepet játszhat hogy már annyira letört a fog, hogy csapos csonkkal, és koronával lehet csak menteni?

2020. febr. 21. 02:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Mielőtt végleg letömik a gyökeret ideiglenes gyógyszeres tömést szoktak beletenni, szerintem annak az ízét érzed. Ezt még ki fogja szedniba doki párszor, kipucolja a gyökeret és új gyógyszeres tömést tesz bele. Aztán ha úgy látja letömi végleg és ráépíti a koronát.
2020. febr. 21. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez el fog múlni, ha befejezik a kezelést. Addig öblögess gyakran sima langyos vízzel, amikor nagyon zavar az íz. Leginkább étkezés előtt, hogy ne zavarja az étel ízét, és étkezés után, hogy tiszta maradjon a kezelt fog. Étkezés után nem árt megmosni.
2020. febr. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Itt a helyes válasz (ha valaki még jár majd ilyen szerencsétlenül mint én) :D

Véletlenül nem lett letömve az egész fog, ezért a felső, sima tömés kilazult, így a gyógyszeres íz szépen szellőzött a számba, és semmivel nem lehetett elvenni az ízét,se öblögetés, se rágó, semmi. Kibírtam ezt a 6 napot, ma mentem vissza, és folytatták a kezelést, majd újra gyógyszert kaptam a gyökérbe, és mostmár egy szép testes tömést a tetejére. 😁 Végre újra lehet ennem, normál ízeket éreznem.

2020. febr. 26. 04:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!