Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Sebészeti beavatkozások során...

Sebészeti beavatkozások során gyakori az anyagleválás?

Figyelt kérdés

Bal lent hetedik fogam alatt 1x1 mm-es echodens képlet van 2 mm mélyen. Idegen anyag, egyértelműen fém vagy műanyag. Mindkét bölcsességfogam 48/38 (FDI számozás) eltávolításra került, hosszú évekkel ezelőtt. A műtét során a sebbe törhetett valami úgy, hogy félúton a hatodik fogam felé tartva megakadt és panaszt nem okozva ott maradt? Sajnos háromszor igazolta a röntgen, nem csal.


[link]



2020. febr. 29. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy akkor. Akár kiskorodban fogváltásnál is belekerülhetett valami.
2020. febr. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Na ebből aztán semmi nem derül ki. Nem látszik sem ez a fog teljesen, sem a többi (figyelni kell a szimmetriát). Ami látszik is, az nem egyezik az általad leírtakkal. Ez ugyanis két fog között van, ha egy bölcsességfog műtét eredményét keressük, akkor annak a leghátsó fog mögött kéne lennie. A bölcsességfog műtétek ugyanis mindig jóval a hetesek előtörése után történik. De ha azt mondod, hogy a hetesedet kellett kihúzni és a képen a nyolcasod van, akkor simán lehet hogy ebből maradt ott valami (a röntgenen nem egyértelmű melyik fog van, főleg úgy hogy csak egy része látszik). Arra is van esély, hogy a fogak előtörésekor került valami az íny alá és a fogak lejjebb tolták.
2020. febr. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyszer már válaszoltál. Dühöngést nem kértem.
2020. márc. 1. 14:34
 4/5 anonim ***** válasza:
Dühöngést? 🤨 Második válaszoló vagyok, az elsőt nem én írtam 😩 Ha valamit félreértettél, hát bocsi, de én csak tény megállapításnak szántam a válaszom, nem bántásnak.
2020. márc. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem. Miért írtad, hogy ebből semmi nem derül ki? Teljes fogtérképet nem csatolhatok mert a fogorvos számára is sérthet személyiségi jogot. Visszamenőleg. Ahogyan csatoltam még éppen tűrhető. Kérdés. Ez egy teljesen általános képlet mindenki állkapcsában, hány százalékunk visel ilyet?
2020. jún. 12. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!