Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miként mehet tönkre valaki...

Miként mehet tönkre valaki összes foga fájdalom nélkül?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm szinte összes foga néhány éven belül tönkrement, azaz tövig letörtek. Retteg a fogorvosoktól (és minden orvostól) ezért nem volt nála, nem csináltatott műfogsort.

Én, akinek részleges fogpótlásai vannak (50 évesen) hihetetlennek tartom, hogy soha nem fájt egyik foga sem. :-o Nekem az összes tönkrement, kihúzott fogam rettentően fájt, mielőtt fogorvoshoz, szájsebészhez jutottam.



2020. márc. 8. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:
31%
Pl. a heroin csinál ilyet. Azért rohad szét, mert nem mos fogat. Azért nem fáj, mert heroint használ.
2020. márc. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez is egy tipp, de ismerősöm egyáltalán nem kábszeres.
2020. márc. 8. 11:48
 3/3 anonim ***** válasza:
81%

Magától nem töredeznek csak úgy el a fogak, a természet azért ennél jobb minőségű dolgokat csinál. Azok szépen elszuvasodtak, ami letört, az a nagy fokon meggyengült foganyag volt. Pont mint a szú rágta fa, ha jól megnézed a lyukas részeken körbe még tele van elfeketedett, puha részekkel.

Hogy miért nem volt panaszos? Azért, mert nem vagyunk egyformák. Valaki lábon kihord egy tüdőgyulladást, más meg hetekig fekszik miatta. A fogszuvasodás és következményes betegségei is ilyenek, míg az egyik megpusztul a fájdalomtól, a másiknak alig tűnik fel, hogy bármi gond van. Más immunrendszer, más idegrendszer, más fájdalomküszöb.

2020. márc. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!