Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Valaki el tudja magyarázni...

Gublug kérdése:

Valaki el tudja magyarázni mit jelent ez, vagy melyek azok az eszközök amiket itt fogászat témában említ?

Figyelt kérdés

[link]

Nem egészen értem, hogy mikor történik ez a fogorvosnál.



2020. márc. 8. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez annyi, hogy amikor a fogászatban a preparáló eszközöket alkalmaznak, nagy sebességgel forognak. Amikor a foghoz, de egyébként bármilyen anyaghoz hozzáér ez a gyorsan forgó műszer (fúró), akkor hő keletkezik, nem is kevés. Ennek a hőnek a hatására a fogat olyan károsodások érik ami a fog elhalásához vezet (kvázi megsül). Ennek elkerülése érdekében vízhűtést alkalmaznak. Remélem segítettem.
2020. márc. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Segítettél. De... ez borzasztó. Tehát a fogorvostól függ, hogy mennyi vizet használ.

De... preparáló eszköz használata közben nem is használnak vizet... csak utána... nem?

Úgy értem, fúr-farag, hő keletkezik, de hát csak 2 keze van. Közben nem vizel a képembe, csak utána, nem?

2020. márc. 9. 21:36
 3/5 anonim ***** válasza:
A preparáló eszköz - jelen esetben a turbina - esetében a vízhűtés mindig maximális, nem lehet állítani. Csak azért nem veszed észre, mert az asszisztens azonnal elszívja a vizet, hogy ne okozzon kényelmetlenséget. Egyébként a turbinát kizárólag a kemény foganyag eltávolításra használjuk, a felpuhult, szuvas dentinhez már egy másik eszközt használunk, a mikromotort. Utóbbi sokkal gyengébb, és vízhűtés sem feltétlenül kell hozzá, illetve ennél már lehet állítani a vízsugár erősségén.
2020. márc. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2 vagyok: Ja csak hogy egyértelmű legyen: a turbina működése közben jön a víz, nem előtte vagy utána. Néha a fúrás közben megáll a fogorvos és egy másik eszközzel lemossa vagy lefújja a törmelékeket a fogról, hogy jobban lásson.
2020. márc. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Rendes tőled a normális válasz.
2020. márc. 11. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!