Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogfehérítés fogszabályzás alatt?

Fogfehérítés fogszabályzás alatt?

Figyelt kérdés
Körülbelül 2 hete tették fel a fogszabályzómat és nagyon zavar, hogy optikailag sárgítja a fogaimat. A legtöbb fogszabályzós emberen, akivel beszélgetek szintén látom ezt. Naponta 3x mosom a fogaimat, nagyon alaposan, de nem segít. Most szürke gumik vannak rajta és olvastam, hogy esetleg a kéktől néz ki fehérebbnek, de nekem nem igazán tetszenek ezek a feltűnő, színes gumik. Gondolkoztam rajta, hogy esetleg fog fehérítő tollat veszek, de nem láttam róla túl jó véleményeket. Esetleg a fogorvos tudja így is fehéríteni, és amikor leveszik akkor pedig az egészet, hogy ne maradjon ott a fogszabályzó nyoma? Vagy én mit tudnék itthon tenni ez ellen? Próbáltam egyszer megmosni szódabikarbónával, de nem segített csak azóta érzékenyebbek a fogaim. A válaszokat előre is köszönöm!

2020. márc. 10. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyoma fog maradni a fehérítésnek. Majd ha leveszik, akkor csináld meg, mert a tappancsok helye meglátszódna.
2020. márc. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha majd leszedik a foxabályzódat, és rendesen mostad fogszabályozás alatt is a fogadat, akkor nem marad ott a nyoma. Viszont ismerek egy csajt, akinek nagyon csúnyán megsárgultak alatta a fogai.


Nekem szerencsére úgy volt, hogy én megkérdeztem, hogy akkor most már nem is kell annyira mosni a fogaimat? [Tudod, merthogy a fogszabályzó egyes részeit eltakarja]

És akkor aszondták ott a rendelőben a doki meg az asszisztens, hogy dehogynem, még jobban is kell.

És akkor tehát nekem leszedés után is szépek maradtak a fogaim, mint előtte.

Na, és szóval azt akarom neked mondani, hogy lehetséges, hogy jó ötlet, ha kipróbálsz egy szájvizet. Én amit már próbáltam: listerine stay white, listerin cool mint. Ezek tudnak dobni a fog fehérségén. Én gondolom ,hogy lehet használni, mert a fogszabályzó má csak fémből van, tehát csak nem tesz benne kárt. Tehát ezek hatékonyak szerintem.

2020. márc. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg ami még jó fogkövek ellen , az a fogpor,de azt nem ajánlatos heti kettőnél többször használni. Fogkrémből nekem egyébként a blendamed a kedvencem. Meg szóval talán nem okoz a fogpor se kárt, bár tényleg egy héten kettőnél többet nagyon ne használd, mert lehet, hogy túldörzsölöd a fogporral, és a fogpor az nagyon alapos. És ezt is nemtom, hogy lehet-e használni fogszabályzáskor, talán igen; ez amúgy jó a fogkő ellen is, tehát ha szépen végigmosod vele a fogad, akkor leszedi a fogkövet; erre nemtom, mennyire lenne szükséged. Ja és a fogpor viszont nem illatosítja a nyelvedet; mert ugye a fogkrém az szétolvad a szádban, na, de szóval lehet, hogy ahhoz is praktikus tehát szájvizet ajánlani; de én most ezek közül a cuccok közül szájvizet nagyon ajánlom neked. De meg amúgy a fogport is ajánlom, szerintem azt is lehet fogszabályozáskor is használni. Nagyon jó egyébként ilyen detomin volt, amit én vettem, nagyon hatásos tényleg lepedék meg fogkő ellen; én annak találtam; meg a szájvizek is hatásosak.
2020. márc. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*Ja meg még ha felsérted az ínyedet neadjisten, a szájvíz annak is enyhíti a fájdalmát, nagyon jó tud lenni még arra is. Amit eddig én próbáltam, annak tehát volt ilyen hatása is.
2020. márc. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*Ja és használhatod rendszeresen reggel-este is, de én azt vettem észre;hogy elég, ha csak este használom,és már akkoris fehérít.
2020. márc. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2020. márc. 27. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!