Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A barna foltként megjelenő...

A barna foltként megjelenő szuvasodás a fognyakon a dentint érinti?

Figyelt kérdés
Két metszőfogamon is megjelent egy-egy barna folt. Arra lennék kíváncsi, hogy ezesetben biztos lehetek-e abban, hogy a szuvasodás csak a dentint érinti, vagy lehetséges, hogy már életre a pulpát? Én úgy gondolnám, hogyha barna az elszíneződés akkor csak a dentin látszik, és odáig tart a szuvasodás. Vagy tévedek?

2020. márc. 16. 08:38
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Nem vagyok fogorvos, de barna folt bármi lehet. Fogkő is. Menj el egy dokihoz.
2020. márc. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy ebben az országban a biológia és egészségügyi alapok oktatás a béka segge alatt van

a folt lehet szuvasodás, lehet fogkő vagy csak sima elszíneződés...HA szuvasodás és nem fáj, akkor az idegeket még nem érte el, AKKOR TALÁN csak a dentinig jutott el


de, ha a dentinréteg szuvas ott már komoly gond van, nem mellesleg, ha rendszeresen, fél évente járnál fogorvoshoz, ahogy azt minden olyan ember teszi, akinek fontosak a fogai, akkor bőven azelőtt kiderülne a kezdődő szuvasodás, hogy a zománcrétegen átjutna

2020. márc. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Járok fogorvoshoz elég gyakran, sajnos sokszor ellentétes diagnózisokat is adnak, és elég nehéz eldönteni, hogy kinek van igaza. Nehéz is meglátni egyébként a két fog közti szuvasodást, úgyhogy nem csodálkozom annyira. Egyébkent nem szoktak fájni, nem érzékenyek hidegre/melegre. Neha talán kellemetlen érzés van bennük, de lehet, hogy csak bemagyarázom. Most azért nem tudom megkérdezni fogorvostól, mert a vírus miatt nincs ellátás, de amint lesz megyek is. Köszi a válaszokat!
2020. márc. 16. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!