Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennétek fogorvoshoz koronavír...

Mennétek fogorvoshoz koronavírus idején?

Figyelt kérdés
Amúgy sehova nem szoktam menni, csak itthon ülök. Fogszabályozásra járok, időpontom lenne de nyilván mikor kértem az időpontot, ki tudta, hogy lesz ez a vírus. Magánrendelőbe kellene mennem. Különben nem oda szoktam járni de mivel nem engedélyezett oda mennem, ahova amúgy járok (klinikára), ezért lenne magánrendelés. (Mármint ugyanaz az orvos, csak másik rendelő) Ti mennétek vagy nem? Kockázatos vagy ennyitől semmi baj nincs? Én személy szerint nem gondolom, hogy nem bírnám ki nélküle még pár hétig, bár már 2-3 hónapja voltam.
2020. márc. 17. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Most még erre (is) elmennék.

Akut problémával (tömés, gyökérkezelés, húzás stb.) meg nem is kérdés; csak az, hogy meddig lehet.

2020. márc. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem menni kéne, hanem TELEFONÁLNI! Amúgy meg fogászati alapellátásban (körzeti fogorvos) és már szakellátásban (fogszabályzás, szájsebészet) is csak a sürgős eseteket látják el. Semmi értelme annak hogy 20an állnak az ajtóban és várják a csodát. A váróba se engednek be egy-két főnél többet. Sürgős esetben telefonon időpontot kell kérni, nem sürgős esetet meg úgy is elhalasztják.

A magánrendelők egy része bezárt, a többi része pedig vagy csökkenti a beteglétszámot vagy az államihoz hasonlóan csak sürgős eseteket fogad. Interneten, telefonon minden rendelőről találni információt, nem kell az ajtóban állni.

Az esti/hétvégi fogászati ügyeletek rendelési ideje is változhat (úgy értem csökkenhet) - mivel a körzeti rendelőkben napközben kötelező ügyeletet tartani.

2020. márc. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

25-én már reménytelen a magán ugye?


Egyelőre felírtak még.


Nem sürgős eset, érzékeny letört fog. Már hónapok óta elvagyok vele.

2020. márc. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-as: hívd fel a rendelőt (bár ha le akarnák mondani, akkor biztos hívnának) Az más kérdés, hogy nem lesz-e egy korlátozó rendelet erre is addigra. (Esetleg a magándokik egy részét elkezdik behívni az állami egészségügybe.)
2020. márc. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ma megyek fogorvoshoz. magán. Időpontom volt, gondolkodtam h lemondjam-e, de stabilan fáj a fogam.. arra számítok h MOST MÉG ÉPP időben vagyok, aztán 2-3 hónapig biztosan nem tudok menni majd...
2020. márc. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy veszélyeztetett. És nem laksz ilyenekkel akkor menj.
2020. márc. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem vagyok, s senki a környezetemben.

nincs illúzióm h előbb-utóbb elkapom :( de a fogam annál kezd jobban fájni...

2020. márc. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!