Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha az ínyem be van dagadva,...

Ha az ínyem be van dagadva, és napok óta fáj, de nem elviselhetetlenül, viszont nekem eleve nem olyan érzékenyek az idegek a számban, akkor ellát a fogorvos?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete voltam gyökérkezelésen fogorvosnál, és akkor be volt dagadva az ínyem, és a fogorvos azt mondta, hogy normál esetben, már üvöltenem kellett volna a fájdalomtól, úgy fel volt dagadva, viszont én épp, hogy éreztem.


Most egy másik helyen szintén bedagadt, és a helyéből ítélve talán a bölcsességfog kezdett el nőni. Szerintetek ilyen esetben ellátnak? Mert attól mert én nem érzékelem rendesen, még lehet komoly dologról van szó.



2020. márc. 17. 15:51
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Igen
2020. márc. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem a bölcsességfogamat sem műtik ki, fáj, nem használ semmi, tolja a fogaimat is már egy nap alatt is iszonyú látványosan...


"TÁJÉKOZTATÓ


az új koronavírus megbetegedés kapcsán a fogászati rendelésen megjelent betegek ellátása során követendő fertőzésmegelőző óvó-védő rendszabályok gyakorlati alkalmazásáról készült a Nemzeti Népegészségügyi Központ által kiadott Eljárásrendben közzétett

követendő járványügyi és infekciókontroll szabályok alapján:


Tisztelt Betegeink!


A világszerte terjedő koronavírus-járvány Magyarországon is rendkívüli helyzetet teremtett.

A jelenlegi járványügyi helyzetben mind az egészségügyi ellátásban dolgozó orvosok és szakdolgozók, mind pedig az ellátásban részesülő betegek egészségi állapota fokozottan veszélyeztetve van.


Különösen igaz ez fogászati ellátásra, amely a szakma specifikus jellegéből adódóan a fertőzésveszély szempontjából / aeroszol képződés, közvetlen kontaktus a kezelés során / a kritikus ellátási területek közé tartozik.

A fogászati kezelések során a víz- és levegőhűtéssel nagy fordulatszámon működő kézi darabok, illetve az ultrahangos depurátorok használatakor, nagyszámú kórokozókat tartalmazó lég-és vízpermet képződik, amely több órán keresztül a levegőben maradhat.


A fentiek alapján az alábbi fogászati beavatkozások fokozottan veszélyesek:


fogak fúrása - tömések, betétek készítéséhez

fogak csiszolása - fogkorona, héjkerámia pótlások készítéséhez,

koronák, hidak eltávolítása,

fogak trepanálása, gyökérkezelése,

ultrahangos fogkőeltávolítás.


Mivel jelenlegi tudásunk szerint a koronavírus a lappangás ideje alatt is fertőz, így megakadályozhatatlan, hogy az esetleges fertőzöttek a tünetmentes időszakban igénybe vegyék a fogászati kezeléseket, és így vírushordozóként a fenti beavatkozások során megfertőzzék az egészségügyi személyzetet.


A felsorolt beavatkozások során az aeroszol képződés az egyébként is cseppfertőzésnek nagymértékben kitett fogorvosok és asszisztensek fertőzésének a kockázatát hatványozottan megnöveli, ezért az egészségügyi dolgozók nemcsak fertőzésekre fogékony személyek, de megbetegedésük esetén a különböző fertőzések forrásai is lehetnek.


A fentiek alapján a fogászati ellátásra jelentkező betegek fogászati ellátását az adott járványügyi helyzetben bizonytalan ideig csak a fogászati sürgősségi ellátások körébe tartozó beavatkozások elvégzésére korlátozzuk.

A nem sürgős fogászati esetek ellátását, valamint a korábban előjegyzett fogmegtartó kezeléseket későbbi időpontra halasztjuk!


Kérjük az előjegyzett betegeinket, hogy új kezelések időpontjával kapcsolatban amennyiben lehetséges, ne személyesen, hanem telefonon érdeklődjenek!


A szükséges óvintézkedések az egészségügyi személyzet, valamint a betegek egészségének védelmében történnek, és a koronavírus- járvány továbbterjedésének a megakadályozását szolgálják!

Kérjük a fentiek szíves tudomásulvételét és a tájékoztatóban foglaltak betartását!


TÁJÉKOZTATÓ

A FOGÁSZATI SÜRGŐSSÉGI ELLÁTÁSRÓL:


A fogászati sürgősségi ellátás körébe tartozó beavatkozások

a kötelező egészségbiztosítás keretében igénybe vehető fogászati ellátásról szóló

48/1997.( XII.17.)NM rendelet 2.számú melléklete alapján:


- Fogak friss baleseti sérüléseinek primer ellátása (replantatio, sínezés, gyógyszeres kötés,

extractio).

- Acut odontogen gyulladások ellátása (trepanatio, extractio).

- Ostitis alveolaris, pericoronitis konzervatív kezelése.

- Intraoralisan elhelyezkedő odontogen tályog megnyitása.

- Nyelést vagy/és légzést akadályozó idegentest eltávolítása.

- A szájnyálkahártya és az ajak akut gyulladásos megbetegedéseinek gyógyszeres ellátása.

- Acut mandibula luxatio repositioja.

- Frissen tört állcsont nyugalomba helyezése.

- Trigeminus neuralgiás roham helyi érzéstelenítéssel történő csillapítása.

- Bármilyen eredetű szájüregi vagy szájüreg környéki vérzés csillapítása (tampon, fedőkötés, véralvadást fokozó gyógyszerek helyi alkalmazása, sutura)."

2020. márc. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!