Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ha annyira fáj a fogam, hogy...

Ha annyira fáj a fogam, hogy éjjel ügyeletre kell mennem, akkor el fognak küldeni melegebb éghajlatra a helyzet miatt?

Figyelt kérdés
Március végére kaptam körzetishez időpontot..de nagyon fáj a fogam..Most akkor ezért is én leszek a hibás?
2020. márc. 18. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Próba szerencse. Elvileg leírták mik a sürgősségi esetek...kb amikor már ömlik a vér az arcodból, meg eltört az állkapcsod.


Külön így hogy tűrhetetlen fájdalom, nem volt.


Teljesen jogos, én is megpróbálnám... max elküldenek. Telefonálj oda.

2020. márc. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Különösen igaz ez fogászati ellátásra, amely a szakma specifikus jellegéből adódóan a fertőzésveszély szempontjából / aeroszol képződés, közvetlen kontaktus a kezelés során / a kritikus ellátási területek közé tartozik.

A fogászati kezelések során a víz- és levegőhűtéssel nagy fordulatszámon működő kézi darabok, illetve az ultrahangos depurátorok használatakor, nagyszámú kórokozókat tartalmazó lég-és vízpermet képződik, amely több órán keresztül a levegőben maradhat.


A fentiek alapján az alábbi fogászati beavatkozások fokozottan veszélyesek:


fogak fúrása - tömések, betétek készítéséhez

fogak csiszolása - fogkorona, héjkerámia pótlások készítéséhez,

koronák, hidak eltávolítása,

fogak trepanálása, gyökérkezelése,

ultrahangos fogkőeltávolítás.



Nem küldenek el, vagy kihúzzák vagy írnak fel antibiotikumot. Mondjuk azt húzás előtt is talán, nem tudom, milyen esetben húznak, ha fáj,m ert úgy jobban fáj, nincs érzéstelenítő sem....

2020. márc. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
Nos engem akkor is elküldtek a francba hétvégén az ügyeletről amikor nem volt semmilyen járványveszély, pedig csak gyógyszert akartam nem kezelést. Ha nem ordítom le a pultos fejét simán hazaküldtek volna gyógyszer nélkül.
2020. márc. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
En annak idejen ejjeli ugyeleten irattam Kataflamot, ejjeli patikaban valtottam ki, es maszek non-stop rendeloben fogadtak masnap. Bar nem volt Corona virus.
2020. márc. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"2


DE ELKÜLDIK!


Akkor másold be rendesen a szöveget, főleg a kormányrendeletet kell nézni! Ma megkapták, hogy MEGTILTJÁK és megbírságolják őket! Sajnos fájdlaom nem sürgős, leírják mi az... No comment...


" TÁJÉKOZTATÓ


az új koronavírus megbetegedés kapcsán a fogászati rendelésen megjelent betegek ellátása során követendő fertőzésmegelőző óvó-védő rendszabályok gyakorlati alkalmazásáról készült a Nemzeti Népegészségügyi Központ által kiadott Eljárásrendben közzétett

követendő járványügyi és infekciókontroll szabályok alapján:


Tisztelt Betegeink!


A világszerte terjedő koronavírus-járvány Magyarországon is rendkívüli helyzetet teremtett.

A jelenlegi járványügyi helyzetben mind az egészségügyi ellátásban dolgozó orvosok és szakdolgozók, mind pedig az ellátásban részesülő betegek egészségi állapota fokozottan veszélyeztetve van.


Különösen igaz ez fogászati ellátásra, amely a szakma specifikus jellegéből adódóan a fertőzésveszély szempontjából / aeroszol képződés, közvetlen kontaktus a kezelés során / a kritikus ellátási területek közé tartozik.

A fogászati kezelések során a víz- és levegőhűtéssel nagy fordulatszámon működő kézi darabok, illetve az ultrahangos depurátorok használatakor, nagyszámú kórokozókat tartalmazó lég-és vízpermet képződik, amely több órán keresztül a levegőben maradhat.


A fentiek alapján az alábbi fogászati beavatkozások fokozottan veszélyesek:


fogak fúrása - tömések, betétek készítéséhez

fogak csiszolása - fogkorona, héjkerámia pótlások készítéséhez,

koronák, hidak eltávolítása,

fogak trepanálása, gyökérkezelése,

ultrahangos fogkőeltávolítás.


Mivel jelenlegi tudásunk szerint a koronavírus a lappangás ideje alatt is fertőz, így megakadályozhatatlan, hogy az esetleges fertőzöttek a tünetmentes időszakban igénybe vegyék a fogászati kezeléseket, és így vírushordozóként a fenti beavatkozások során megfertőzzék az egészségügyi személyzetet.


A felsorolt beavatkozások során az aeroszol képződés az egyébként is cseppfertőzésnek nagymértékben kitett fogorvosok és asszisztensek fertőzésének a kockázatát hatványozottan megnöveli, ezért az egészségügyi dolgozók nemcsak fertőzésekre fogékony személyek, de megbetegedésük esetén a különböző fertőzések forrásai is lehetnek.


A fentiek alapján a fogászati ellátásra jelentkező betegek fogászati ellátását az adott járványügyi helyzetben bizonytalan ideig csak a fogászati sürgősségi ellátások körébe tartozó beavatkozások elvégzésére korlátozzuk.

A nem sürgős fogászati esetek ellátását, valamint a korábban előjegyzett fogmegtartó kezeléseket későbbi időpontra halasztjuk!


Kérjük az előjegyzett betegeinket, hogy új kezelések időpontjával kapcsolatban amennyiben lehetséges, ne személyesen, hanem telefonon érdeklődjenek!


A szükséges óvintézkedések az egészségügyi személyzet, valamint a betegek egészségének védelmében történnek, és a koronavírus- járvány továbbterjedésének a megakadályozását szolgálják!

Kérjük a fentiek szíves tudomásulvételét és a tájékoztatóban foglaltak betartását!


TÁJÉKOZTATÓ

A FOGÁSZATI SÜRGŐSSÉGI ELLÁTÁSRÓL:


A fogászati sürgősségi ellátás körébe tartozó beavatkozások

a kötelező egészségbiztosítás keretében igénybe vehető fogászati ellátásról szóló

48/1997.( XII.17.)NM rendelet 2.számú melléklete alapján:


- Fogak friss baleseti sérüléseinek primer ellátása (replantatio, sínezés, gyógyszeres kötés,

extractio).

- Acut odontogen gyulladások ellátása (trepanatio, extractio).

- Ostitis alveolaris, pericoronitis konzervatív kezelése.

- Intraoralisan elhelyezkedő odontogen tályog megnyitása.

- Nyelést vagy/és légzést akadályozó idegentest eltávolítása.

- A szájnyálkahártya és az ajak akut gyulladásos megbetegedéseinek gyógyszeres ellátása.

- Acut mandibula luxatio repositioja.

- Frissen tört állcsont nyugalomba helyezése.

- Trigeminus neuralgiás roham helyi érzéstelenítéssel történő csillapítása.

- Bármilyen eredetű szájüregi vagy szájüreg környéki vérzés csillapítása (tampon, fedőkötés, véralvadást fokozó gyógyszerek helyi alkalmazása, sutura)."


[link]


Nekem a bölcsességfogam fáj borzasztóan, tolja a fogaimat, nem csinálnak vele semmit, szedjem a gyógyszert, öblögssek, de javaslom a telefont!

2020. márc. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!