Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökér kezelték még tavaly...

Gyökér kezelték még tavaly egy fogam, ami lyukas volt, ahogy a mellette levő is. ( Másikat csak tömték) Most fáj a még élő, csak tömött fogam. Kilyukadhatott a tömés alatt újra, vagy esetleg a levegő megy be a tömés alatt?

Figyelt kérdés

Kettő fog között volt a lyuk, tehát mindegyik érintett volt, az egyik gyökér kezelve lett, a másikat csak tömték.

Kicsi a valószínűsége annak,hogy a gyökér kezelt kezdett fájni, ugye? Nem tudom megállapítani,mert úgy érzem mind a kettő fáj.


2020. márc. 20. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gyökér kezelt is fájhat, de nem maga a fog okozza a fájdalmat, hanem az, hogy a gyökércsúcsnál gyulladás van. Ilyenkor gyökércsúcs rezekciót csinálnak, ha nem lehetséges akkor kihúzzák. Ezt csak röntgennel lehet kimutatni. Lehet, hogy a másik fogad fájhat.
2020. márc. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A gyokerkezeltben kiolik az ideget, de mikor be is volt gyulladva nekem a csonthartya, akkor ugye eloszor ideiglenes tomes, tobbszor tisztitjak. Mikor ugy latja az orvos, nincs gyulladas, betomi. Egyszer a vegleges tomest megis ujra ki kellett furni es tovabb kezelni. Mar nem maga a fog volt begyulladva. Viszont ez nagyon rovid ido alatt tortent, par nappal a betomes utan. Kesobb az mar nem lehet az a fog.

Ami gyanusabb, ha a masik fog tomese mely, irritalhatja az abban levo ideget. Van olyan fog, aminel ki lehet varni, hogy megnyugszik-e az ideg, addig meleget, hideget kerulni kell. Nalam ez tobbszor igy is tortent.

Viszont olyan is van, sajnos, ez volt az emlitett gyokerkezelt fogammal, hogy a tomes okozta a gyulladast idovel, az ideghez tul kozel volt.

A megusztam esetekben elviselheto, csak gyanus volt a fogfajas.

2020. márc. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ezzel sajnos várnod kell! Most csak sürgősségi ellátást vegeznek, ez nem az. Ha nagyon fáj, a körzetist kell hívnod, viszont nem tömhet és nagyon le van korlátozva, mit végezhetnek! Ha megpusztuslz a fájdalomtól, esetleg kihúzzák!


Olxan nincs, hogy tömés alatt megy be a levegő. De az is lehet, hogy az ínyed gyulladr be. Bölcsességfogaid megvannak? Kinőttek? De az is lehet, sőt valószínű, hogy alályukadt, vagy a két fog között kilyukadt stb.

2020. márc. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nekem az is jó, ha kihúzza..csak ne fájjon.

Én már annak is örülök,ha fogad,és kikapja azt a dög fogat.

2020. márc. 20. 18:24
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor hívd fel, mindenképpen hívd fel, ne menj csak úgy oda!
2020. márc. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem is mehetsz csak úgy oda, azon nyomban elzavarnak. Előre egyeztetett időpont kell telefonon. Azt is megkérdezhetik van-e lázad, köhögsz-e stb. Meg, ha valami problémád van vagy furán érzed magad vagy olyan emberrel találkozhatsz aki potenciálisan veszélyforrás akkor meg várj 2 hetet miután mennél. De az is lehet, hogy alapból 2 hét múlva fogsz időpontot kapni, mert nagyon kevés betegszámmal működnek most a rendelők. Olyan napi 4-5 beteg. Nem is örülnek az orvosok, mert így nincs pénzük. Hétfőn hívd fel addig szedj fájdalomcsillapítót.
2020. márc. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Teljesen nyugodt hangon megkérdezem. Ki a bánatos francia drazsé írt egyáltalán olyat,hogy kérdezés nélkül oda akarok menni? Másodjára pedig, én sem örülök annak,hogy most kezdett el fájni a fogam, s mindezek mellett még pánikbeteg is vagyok...de ha most fáj, most fáj...sajnos nem én kértem. És a mostani helyzetet sem kérte senki, gondolom.
2020. márc. 20. 19:59
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekünk sem kötelező válaszolni, csak segíteni szerettünk volna... Amúgy szívesen. Ne minket okolj, hanem a tisztifőorvos asszonyt, aki ezt határozatba foglalta. Úgyeiltasz itt minket, mint ha mi lennénk az oka.


Komolyan itt időt nem spórolva akarunk segíteni és ez a hála...


Másrészt eddig simán odamehettél, kettő meg ha felhívod telefonon elmondja, hogy mi van stb. Ki is van rakva, minden helyen, hogy muszáj telefonálni.


Nálunk konkrétan a háziorvos, egy helyen van minden az egészségházban, nem engednek be senkiz, el is küldik még a parkolóból is, telfonon intéznek mindent...

2020. márc. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szegfűszeget rágok amikor beindul a jobb hátsó 7 es helyére lejött 8as koronás fogam.Meg gingisol oldat fülpucoló pálcikán.Azon az 1 en rágok a felső lötyögő 4tagú hidammal(4-7) így szegény néha túlterhelődik.

A 4es hidam 7es tartója meg alászuvasodott erre pipáztam egy napot az elmulasztotta a fájást.Amúgy sosem cigiztem.A Rambó Six alul megvan jó állapotban fogkőleszedve.3-2-1-1-2-3

2020. márc. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

hogy vagy?

beszeltel.azota a dokival? mikor mesz , szedsz fajdalomcsillapitot?

2020. márc. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!