Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog műtét után...

Bölcsességfog műtét után meddig normális a szájzár?

Figyelt kérdés
Sziasztok, Kb másfél hete volt a műtét, kihúzták fenti-lenti bolcsessegfogamat, szörnyű szájzáram volt. Mostanra megnyílt a szám, viszont amikor nagyot ásítok szörnyen húzódik ott hátul az izom(?) vagy az a nyálkahártya, amibe a zsibbasztót kaptam. Meddig lesz így? Valaki hasonló tapasztalatokkal? Köszi :)

2020. márc. 24. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:
2-3 nap.
2020. márc. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem 1 hétig tartott, de nekem írt fel a fogorvos antibiotikumot. Csak a kisujjam fért be a számba.
2020. márc. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Engem nem is műtöttek, csak valószínű a doki pont az idegbe adta az érzéstelenítőt vagy nem tudom, mert nálam is kialakult ez az állapot. Kb. egy-másfél hétig tartott, mire elmúlt, de folyamatosan napról napra lett jobb. Azt olvastam akkoriban a neten, hogy érdemes tornáztatni, tehát nap közben, ha egyedül vagy akkor próbáld tátogatni a szádat, kicsit óvatosan nyújtani azt a területet, még ha fáj is. Nálam bevált. Miden reggel amikor felkeltem alvás után, alig bírtam kinyitni a számat, még reggelizni, fogat mosni is nehezen tudtam, de nap közben tátogtam, amikor nem látták, nap közben jobb lett, tudtam, enni beszélni, csak nagyra nem tudtam tátani a számat. Másnap reggelre mindig rosszabb lett, mert ugye éjszaka alatt nem mozog a száj, végig csukva van. Úgyhogy én a tornát javaslom. :)
2020. márc. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 2 héttel a műtét után oldódott fel teljesen. A műtét után 1 héttel vették ki a varratot, utána rohamosan javult, de még kb. 1 hétig csak úgy tudtam teljesen kinyitni a számat, hogy igazgattam kicsit az állkapcsom, mert a normál szögben nem ment. Az orvos azt mondta, hogy ez a normális
2020. márc. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket! Remelem elmúlik, az ásítás igazi kín, mintha szakadna szét a szám...
2020. márc. 24. 10:58
 6/6 anonim ***** válasza:
A feszegetés segít. Én nekem a flektor kb. 1 hétig tartott volna, ha naponta annyi szedek be, amennyit mondtak, de 1 zacsit mindig 3 részre osztottam, így elég volt 2 hétre. Mikor beszedtem és nem éreztem annyira, hogy fáj, akkor feszegedtem kicsit
2020. márc. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!