Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a teendő ha a fog erősen...

Mi a teendő ha a fog erősen fájni kezdett, de nem vállal senki a KORONAVÍRUS miatt?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm napok óta szenved a foga miatt, ami nagyon elkezdett neki fájni. Ha jól tudom, a foga kezelés alatt állt, de a vírus közbeszólt. Most akárhol próbálkozik, mindenki elküldi, nem vállalják szájsebészeten se. Én úgy hallottam, hogy a sürgős eseteket kötelesek ellátni. De akkor most mi a teendő?

2020. márc. 24. 20:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Fájdalomcsillapítás :(


És ima az égiekhez.


Sajnos az erős fájdalom se tartozik már a sürgősségi esetek körébe.

2020. márc. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%
Borzasztóan rossz ez így! Milyen ellátás ez?! Tudom, hogy veszélyes meg minden de akkor is, jó lenne valami megoldás! Itt vagyok én is, teljesen le esett felső 12.darabos koronával, lecsiszolt érzékeny fogakkal, és sehol nem vállalják, hogy megnézzék, vagy vissza tegyék. Nem tudok enni, beszélni, aludni. Rá adásul addig amíg ennek a mizériának vége lesz, addig a fogam mind letörik, dobhatom a kukába a foghidat. Nem jól van ez így. Most akinek gyökér kezeléssel megmenthető lenne a foga, de annyira fáj neki, az kénytelen kihúzatni...azért nem mindegy. Persze az orvosoknak mindegy, Sz....nak bele az egészbe!
2020. márc. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is visszamondták sajnos.


Szerencsére egyelőre nem fáj a bölcsességfogam melletti fog... de betört és para. Csak húzni lehetne sürgősségin.


...

Ez a hadiállapot. Most érezheti mindenki, hogy ez nem csak az idősekre veszélyes hanem mindenkire.


A sürgősségi ellátás is veszélybe kerül, ha sok lesz a beteg.

2020. márc. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Az algoflex forte nekem 10 perc alatt elmulasztotta 1 napra regen amikor volt ilyen, mas nem hasznalt.
2020. márc. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

1. Tűri és szedi a fájdalomcsillapítót (ezt nem javaslom, hónapokig szedni nem szabad)


2. Bemegy és kihúzatja.(ez a megoldás)


Ha nem húzzák aki sürgősségi esetnek számít akkor ülő sztrájk, bent a rendelő ajtaja előtt.

2020. márc. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Kívánom, hogy aki ezt a rendeletet hozta, annak durranjon be egy foga! Persze neki biztos találnának megoldást a húzáson kívül is...

Nekem is március 31-re lett volna időpontom egy fájós fogammal és visszamondta az orvos.

Most szedem a Cataflam-ot, pillanatnyilag elég hatásos. Ha kettőt veszek be, egyből el is alszom tőle.

Nagyon nem örülnék, ha elveszíteném ezt a fogat, egy gyökérkezelt már így is összetört azon az oldalon és ki kellett húzni.:(

2020. márc. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

Kettes! A kérdésednél leírtam, hogy nem az orvosok döntöttek így, fentebb utasítást kaptak, hogy nem dolgozhatnak! Mi nem világos ezen?! Szerinted nekik jó, hogy nincs munkájuk? Mind a maszek, mind az “sztk-s” fogorvos azért kap pénzt, amit elvégzett. Azért utasítanak vissza, mert TILOS, fél millió forint bírságra számíthat az, aki elvégez valamit, ami nincs a sürgősségi ellátások között. Te fogod kifizetni?! És akkor még örülhet, hogy nem a diplomáját veszik el.

Megkérlek titeket, nyugodjatok meg és ne a fogorvosokra haragudjatok, nem azért küldenek el titeket, mert erre élveznek, hanem mert nem láthatnak el. Ez a helyzet mindenkinek rossz, nem csak nektek, mindenkinek komolyan le kell adnia az igényeiből, ki kell lépnie a komfortzónájából. Egyébként napok kérdése és még azt a keveset is megtiltják, amit most lehet, lesz megyénként 1-2 ellátóhely, aki eljut oda eljut, aki nem az úgy járt. És nem, erről sem kérdezték meg a fogorvosokat, csak egy tájékoztatást kaptak ennek a lehetőségéről.

2020. márc. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%

A helyi rendelőintézet talán tudja, hogy van a helyileg illetékes sürgősségi ellátás, oda kell menni !!

[link]

Addig is legalább 3-4 napig nagy adag C vitamin szedése és Listerine szájvízzel öblögetés ajánlott.

A fájdalomcsillapító folyamatos szedése nem ajánlott, mert hozzászokik és a koronavírus járvány miatt elrendelt veszélyhelyzet várhatóan HÓNAPOKIG eltart még.

2020. márc. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

"Ez a helyzet mindenkinek rossz, nem csak nektek, mindenkinek komolyan le kell adnia az igényeiből, ki kell lépnie a komfortzónájából."


Ha érintett lennél netán több foggal is, amiket most el kellene veszítened, aligha lennél ilyen tárgyilagos és lépnél ki megértően a "komfortzónádból" a fogatlanság világába...

Természetesen nem a fogorvosokra haragszik senki, ők teszik, amit előírtak nekik.

De nem hiszem el, hogy ennél humánusabb megoldást nem tudtak kitalálni; mert hónapokig nyilván a fájdalomcsillapítás sem válik be, ugyanakkor a fogak sorozatos elvesztése se lehet a megoldás.

Én például szívesen csináltatnék koronavírus tesztet akár fizetősen is, ha ez lenne az ellátás feltétele.

2020. márc. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"Addig is legalább 3-4 napig nagy adag C vitamin szedése és Listerine szájvízzel öblögetés ajánlott.


A fájdalomcsillapító folyamatos szedése nem ajánlott, mert hozzászokik és a koronavírus járvány miatt elrendelt veszélyhelyzet várhatóan HÓNAPOKIG eltart még."



Minek a 3-4 nagy adag C vitamin szedése? Attól nem épül fel a letört fog vagy a szuvas fog, vagy nem fog a gyökérkezelt fog újra az eredeti állapotába kerülni. Másrészt a C vitamin nagyadagba ordenáré nagy hülyeség, mert úgy is csak kipisled. A listerines szájvízek magasabb alkohol tartalommal bírnak. Nem túl jó a fogínynek, főleg ha gyulladt. Inkább cserszömörcés szájvizet javaslok az sokkal hatásosabb, illet betadin-os ecsetelést..ha az inyeddel van baj. De, ha a foggal a szájvíznek nincs jelentősége.


Persze, hogy nem javasolt a fájdalomcsillapítás. Én már 2 hete napi 3 donalingt szedek, mert ugyebár úgy volt, hogy csak 1 hetet kell várni, na ja....


Jól mondta az előző. Csináljanak teszteket és ellehet látni. Már otthon elvégezhető tesztek i s léteznek vérből kimutatja 10 perc alatt. Kínából lehetne rendelni...,de hát sose érne ide, de ha ide is érne valszeg lefoglalnák. Én nem értem miért nem tud a kormány nagy mennyiséget rendelni, hogy mindenki tesztelhesse magát. Ezzel ki is lehet szűrni a betegeket és mehet tovább az élet. Olaszországba 1-1 városokba működik a dolog.


Másrészt. 3 hete itthon vagyok ki se mozdultam sehová. Szóval 100%, hogy nem vagyok beteg, fogászat után meg ugyebár jönnék haza.. autóval.. ergo maximum én fertőződhetek meg az orvos által..de hát kit érdekel, akkor beteg leszek vagy meghalok, de legalább nem a fájdalom és a fájdalomcsillapítok miatt áll meg a szívem...


Azt statisztikázzák vajon, hogy a víruson kívül hányan halnak / fognak meghalni abban, hogy nem kapnak ellátást? És nem csak a fogászatról beszélek. Tehát, ha mondjuk most hererákod lenne és felfedeznéd magadon, mire megnézni valaki vagy kimütenék addig áttét keletkezik és már halott is vagy, pedig a hererákba 100% az esélye, hogy meggyógyulsz. De egy szájrákot is nagyon jól tudnak kezelni, ha időben észreveszik, de itt is várhatsz több hónapot, mert ugye se fogász se szájsebész nincs...


Kérem szépen. Attól, hogy itt a vírus az eü-t nem szabad lelőni, mert sokkal több kár keletkezik, mint amennyit a vírus okozna.


Találjanak jobb megoldást, azért kapják a pénzüket, a mi adónkból.

2020. márc. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!