Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kiesett a fogtömésem, mit...

Kiesett a fogtömésem, mit tegyek? Járvány miatt zárva is van szinte mindegyik fogászat, ti jártatok már így?

Figyelt kérdés

2020. márc. 26. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonlóképpen jàrtam. Egy hete le esett a felső hidam, ami ragasztva volt. Senki nem vállalja! Maszekok sem. Meg sem nézik. Itt vagyok érzékeny, leköszörült "foggal" sem enni, sem beszélni nem tudok normálisan. Talán hónapok múlva fogadnak. Hát köszönöm szépen. Értem én hogy vírus, meg veszélyes, de azért ez sem állapot, hogy csak húznak. Neked is meglehetne menteni a fogadat, de így?
2020. márc. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
remélem nem gyullad, be bár már gyökérkezelve volt 1x, és utána lett tömve de ezekszerint rosszul tömte be... nem amalgámmal,hanem rendes esztétikus fehér töméssel lett.
2020. márc. 26. 22:12
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon vigyázz, ha gyökér kezelve volt, és így esett ki a tömés! Le törhet akár, mert nincs tartása, és ugye el van halva. Csak óvatosan! Nekem sajnos már tört ki így fogam, vagyis össze roppant.
2020. márc. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ú az nem jó! én is odafigyelek most, mást nem nagyon tudok tenni addig míg nincsen rendesen ellátás! mondjuk aggaszt, hogy ez a járvány nem nagyon fog elmúlni mostanában bár bízom benne hogy hamarosan enyhül!
2020. márc. 26. 22:56
 5/9 anonim ***** válasza:
1-es: a fogat vissza ragasszák, ez sürgősségi ellátás. Benne van amit legutóbb Kásler kiadott. Nyomtasd ki és azzal menj a fogászatra.
2020. márc. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm szépen, akkor megpróbálom újra, talán nem küldenek el. Igaz ez Zala megye, itt nem olyan egyszerű.
2020. márc. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TappancsMancs ***** válasza:

Sajnos nem lehet tudni, hogy ki hordozza a vírust, ezért vannak korlátozások és ebben az is benne van, hogy te kapod el. Nem csak a fogorvost védik ezzel, ez kétirányú védelem. Mégiscsak ott leszel fél órát nyitott szájjal valahol egy légtérben... neked is érdeked. De ha mint írták belefér, akkor intézd el. Keress rá azért erre pontosan, hogy mi látható most el, hogy ne csinálj "hülyét" magadból, hogy úgy mondjam.


Ha kiesett a tömésed, akkor vegyél antibakteriális fogkrémet, és azzal moss fogat, nyilván ügyelve a kiesett tömés helyére is. Lehet ilyeneket is kapni és a gyulladást meg tudod vele előzni.

2020. márc. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Pontosan ebben a cipőben járok magam is,nincs más házi praktikák elég jól be is válnak . Meg marad a remény

addig is van egy oldal ahol kínokon lehet segíteni.

[link]

2020. márc. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez így szokott lenni, sajnos a legrosszabbkor üt be a baj. Ha gyökérkezelt és a gyökértömés a helyén van, akkor szerintem nem lesz baj, csak mosogasd gyakrabban és ne egyél édességet.
2020. márc. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!