Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ez most komoly, hogy a járvány...

Ez most komoly, hogy a járvány miatt hónapokig a kilyukadt fogakat csak kihúzzák de nem tömhetik be az egész országban sehol?

Figyelt kérdés

Egy családtagom volt fogorvosnál fájós fogával. Megmondták neki, hogy országos rendelet tiltja a fúró használatát, nem tömhetnek amíg tart a járvány, mert nagyon súlyos büntetés jár érte.


Kapott erős antibiotikumot a fájós fogára és ha az nem húzza le a fájdalmat, akkor csak kihúzni fogják tudni neki azt a fogát.


Ez most így teljesen komoly, hogy 2020-ban itt tartunk, hogy a fogmegtartó kezeléseknek annyi, mentek a levesbe, talán hosszú hónapokra? Ha kilyukad egy fogad, akkor annak annyi, húzzák kifelé?



2020. márc. 28. 10:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Fizess magánnak. Hidd el, mindig van az a pénz.
2020. márc. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%
A tömés az államiban is fizetős.
2020. márc. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

A városban bezárt az összes magán fogászat.

Gondolom máshol is ez a helyzet.

2020. márc. 28. 10:28
 4/22 anonim ***** válasza:
37%
2020-ban ott tartunk, hogy az átlag Kovács csak akkor megy fogorvoshoz, amikor már akut a helyzet és nem lehet a fogat megmenteni. A fogorvosi alap ellátás, ellenőrzés Magyarországon ingyenes. Miért olyan nehéz 1-2 évente elmenni ellenőrzêsre?
2020. márc. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
42%

Egyetlen fog sem "lyukad ki" hirtelen, éppen most, azt hosszó hónapok, évek elhanyagolt fogápolássa, orvosi ellenörzés hiánya teszi csak lehetövé!

Ha a "rokon" meg a hasonszörü emberek idöben és rendszeresen járnának fogorvoshoz (meg rendesesen ápolnák, mosnák a fogukat), akkor nem lenne egyik sem olyan állapotban, hogy most "azonnal" kell kezelni, nem bér egy-két hónapot várni vele.

2020. márc. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos komoly:( A tömés, gyökérkezelés tilalma sajnos a magánszektorra is vonatkozik:(

Ahhoz, hogy hirtelen nem lyukad ki fog, csak annyit, hogy fél éve voltam fogászaton egy apró tömés miatt, és már akkor mondta a doki, hogy lehet, hogy fél éven belül lesz másik lyuk is, de még nem lehet eldönteni. A tiltó rendelet előtti utolsó előtti nap(!) szakadt be a szuvasodás, előtte nem lehetett látni, és nem volt semmi tünetem sem. (És akkor sem lett volna látható, ha pl. a fogközben kezd el szuvasodni, többször jártam már így is.) Kb. az egyik utolsó lehettem, akinek még betömhették a fogát. De ha akár csak egy nappal később kezd el fájni...

2020. márc. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
59%
Igen. Elég durva, ha más bajod van mint a koronavírus, feloluk fel is fordulhatsz. Ez a megoldas is eleg szar.
2020. márc. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
49%

Aki nem ért hozzá, ne válaszolgasson, kedves első és második válaszoló.

Az egész országban mindenkinek meg van tiltva, ha sztk-s, ha magán az illető. Igen, én is hallottam hírét, hogy vannak magánhelyek, ahol jó pénzért megcsinálják - idő kérdése és lebuknak, és akkor örülhetnek ha csak a fél milliós bírságot kell kifizetniük és az engedélyüket veszik el és nem mindjárt a diplomájukat. Az állami rendelőben pedig csak annak fizetős a tömés, aki körzetileg nem oda tartozik. Csodálkozom, hogy ezt mondani kell, miközben minden információ elérhető az interneten (persze nem a gyakorikerdesek.hu-n kéne ez ügyben tájékozódni, ahol az első két válasz kapásból invalid), egész ősszel azzal volt hangos a sajtó, hogy a körzetes fogorvosok sztrájkolnak - mindig le volt írva, hogy mi az, ami tb támogatott.


Igen, ha nagyon fáj és az illető nem bírja tovább és nem használ semmilyen gyógyszer, akkor a húzás marad egyedül. Felfordulni nem fog senki, egy foghúzás nemhogy nem veszélyezteti az életet, de alapvetően életminőség romlásával sem jár, pótolni is könnyű, ha valóban egy fogról van szó. Ha nincs olyan rossz állapotban egyébként, akkor néhány napos gyógyszeres kúrával megszűnik a fájdalom, legalábbis csökken annyira, hogy azzal bőven együtt lehessen élni és utána kibírja az ember addig, amíg ellátást nem kap. Úgyhogy nem eszik olyan forrón a kását, nem kell egy fájós fog miatt egyből olyanokat írogatni, hogy "hagyják felfordulni az embert", mert nem, senki nem fog felfordulni fogfájásba, éppen azért hoztak ilyen rendeleteket, hogy lehetőleg másba se forduljon fel senki.


Egyébként örülök, hogy most tűnik fel nektek, hogy ennyire rossz a magyar egészségügy, talán most már megértitek, hogy mi a búbánatért sztrájkoltak ősszel a fogorvosok és miért tiltakoznak meg vekengenek állandóan az eü dolgozók. Ez eddig is pont ilyen "színvonalas" volt, csak ti nem éreztétek, mert az eü dolgozók nyeltek le mindent. Na most, hogy gond van, mindjárt kiderül, hogy nincs elég védőfelszerelés, hogy folytatódjon a munka, nincs elég középkorú orvos, aki tudna dolgozni, nincs egy forint félretéve ilyen helyzetekre. Ha majd véget ér ez a veszélyhelyzet, nagyon remélem, hogy az elsők között fogtok tüntetni a Kossuth téren, hogy ilyen többet ne fordulhasson elő. Nem történt volna meg ez az egész ugyanis, ha az egészségügyre bárki gondolt volna.

2020. márc. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%

"egy foghúzás ... alapvetően életminőség romlásával sem jár, pótolni is könnyű" - na ja, neked tényleg nem baj, ha más menthető fogát kell kihúzni, ezt értjük. Legalább szállj le a magas lóról! Egy fogpótlás m*rha drága! A kényelmetlenségről és az odavezető rögös útról meg ne is beszéljünk.

Amúgy nem amiatt nem tömnek meg gyökérkezelnek, mert "jaj, de milyen sz*r állapotban van 3 évtizede a magyar eü", ezt nem kell most a hajánál fogva idecibálni.

Értem én, hogy járványveszély van, de akkor sem működik, hogy hónapokra "lelövik" a fogászatot (meg egy sor más "halaszthatónak" ítélt rendelést).

2020. márc. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
78%

Olvassatok már utána, hogy miért sokkal veszélyesebb a fogorvosoknak a tömés, fogkőeltávolítás. Emellett az csak egy dolog, hogy a fogorvos megfertőződik, de megfertőzheti a következő pácienst is, aki ki tudja hány embernek fogja átadni, mire kiderül róla, hogy fertőzött.


"Nagy Ákos szerint a fogászati ellátás a fertőzésveszély szempontjából kiemelt területnek számít. A kezelés során (például a víz- és levegőhűtéssel nagy fordulatszámon működő eszközök használatakor) mikroorganizmusokat tartalmazó aeroszol képződik, amely több órán keresztül a levegőben maradhat. Ez nem csak a személyzetre lehet veszélyes, hanem a rendelőben megjelenő következő betegekre is. Nem tudom azt mondani a betegemnek, hogy viseljen maszkot kezelés közben."

2020. márc. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!