Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Lyukas egy fogam de most nem...

Lyukas egy fogam de most nem mehetek fogorvoshoz?

Figyelt kérdés

Még sosem volt lyukas fogam. 1 hónapja azt mondta egy fogorvos, hogy fogszuvasodás van/ az egyik fogam lyukas.

Na most az orvosom adott egy időpontot 1,5 honap múlvára, de a koronavírus miatt most nem fog fogadni (ami helyes/megérthető!)

Viszont ez így nem para a fogammal kapcsolatban? Mi lesz, ha hónapokon át nem foglalkoznak vele emiatt?



2020. márc. 30. 23:30
 1/10 A kérdező kommentje:

És a nőgyógyász sem fogad, pedig valami fertőzést kaphattam el és állítólag az sem kéne, hogy elfajuljon.

(Tudom, vannak most jóval nagyobb problémák (!), csak azért nem akarok komolyabb károkat sem magamon)

2020. márc. 30. 23:34
 2/10 anonim ***** válasza:

Nőgyógyászati dolgokban nem vagyok jártas (nem vagyok nő :D)

De a fogaddal kapcsolatban annyit tudok mondani hogy.

1 nyilván ne egyél azon az oldalon ahol van.

2 minden evés után fogmosás, cukrot, csípőst és mindent ami irritálhatja kerülj.

3 fájdalomcsillapítóból tárazz be, ha tudsz lidokain spray-t szerezni ami szájba is jó szerezz.

4-es ami legfontosabb szerezz valami szájvizet, és azzal is öblögess időnként.


Ja igen és az első apró fájdalomra kezd el baszogatni a dokit hogy borzasztóan fáj és hogy mindenképp kezdjen vele valamit, a lukas fog egy időzített bomba, ha nagyon bedurran max húzni tudják, vagy azt se, ha meg fáj akkor meg kell hogy csinálja, szükségállapot, kijárási, vagy akár kemény háborús állapot ide vagy oda.

2020. márc. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
az a fog már hónapokkal ezelőtt is lyukas volt, nem sok változás lesz ha vársz még pár hónapot, meg különben is csupán egy fogad likas az szinte semmi, majd elmész ha lehet újra járni
2020. márc. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tomesem mozdult most ki es attol felek, emiatt tovabb fog terjedni...En ugy tudom, tilos furni, gyokerkezelni, fogkovet eltavolitani, esetleg ha maszekban valaki jo dragan megcsinalja, de ilyen is csak nagyvarosban lehetseges. Vagy ugy marad vagy kihuzzak, sajnos nincs igy kimondott fogtomes most (jo nagy baromsag).
2020. márc. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az Sztk-s jah most csak húz, magánba se csinálhatnák elvileg de biztos van olyan ki simán megcsinálja a tömést 10-20 ezerért+ anyag árban.
2020. márc. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
lehet 0pontozni de akkor is igazam van
2020. márc. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%

Tényleg igaza van. A kérdés az hogy fáj-e. Mert ha nem fáj, és nem olyan mértékű hogy te magad vetted volna észre, akkor az egész járvány végéig nagy odafigyeléssel, bár javítani nem tudsz a helyzeten, de megállítani vagy legalább lelassítani a további szövődményeket igen.

Valószínűleg nem 2 hét alatt lyukadt ki, hanem hosszú évek alatt. Na pár hónap alatt nem fog észrevehetően romlani az állapota ha nem fáj annyira hogy ne tudd mosni (nekem volt nagyon lyukas a fogam, ami egyáltalán nem fájt).


Játszál a veszteségek csökkentésére. Moss napi többször fogat. És nem lesz gáz. Ha minden visszaáll a megfelelő kerékvágásba akkor ugyan úgy be fogják tömni mint ha nem is lett volna ez az egész.

2020. ápr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
26%
uccsó ennyi köszönöm
2020. ápr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztalak le titeket, de így már értem. Szóval majd amikor már nem elég a tömés hanem már húzni kell, akkor fogadnak max. (utána néztem.) Hát ez szomoru, de ez van.

Köszönöm a segítséget!

2020. ápr. 2. 02:14
 10/10 anonim ***** válasza:
89%

na vki már megint pontozik pedig akkor is nekünk van igazunk, neki úgy néz ki ez a legnagyobb boldogsága, hát tegye akkor


kérdező nem érted, az a fog már rég likas volt, pár hónap nem oszt nem szoroz, persze az a jó ha minél hamarabb mész, manapság már csak legvégső esetben húznak, rettenet rossz fogak is megmenthetők

2020. ápr. 2. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!