Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van olyan, akinek a koronavíru...

Van olyan, akinek a koronavírus miatt nem veszik le a hidat a fogáról és be van gyulladva?

Figyelt kérdés
Két hete begyulladt a fogam az egyik korona alatt, de az új rendelkezés miatt nem lehet levenni. Csak gyógyszerrel lehet enyhíteni a fájdalmat. Tűréshatáron vagyok. Nem tudom elképzelni, hogy hónapokig hogyan lehet ezt elviselni. Nem beszélve az antibiotikum okozta mellékhatásokról. Van aki hasonlóan járt? Ha igen, ti mit tesztek, hogy elviseljétek?

2020. ápr. 1. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem "csak" leesett a 12.darabos hidam. Nem ragasztják vissza, sőt még sem nézik. Neked ha fáj, akkor lehet hogy fogadnak. Attól is függ, hol élsz. Itt Zala megyében azt mondtàk talán 2.hét múlva fogadnak. Érdeklődni kell.
2020. ápr. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem irigyellek. Én úgy tudom, magánfogászatok közül még van, ami fogad, próbáld meg, bár az biztos, hogy drága lesz. Amúgy nekem most a fogászat hiányzik a legjobban, más szolgáltatás, ellátás nélkül elvagyok, de belekezdtem a fogaim rendbetételébe, szépen haladtunk a doktornővel, erre annyi. Nemrég egy darabka le is tört az egyik régi, tömött fogamból. Még nem fáj, de sürgősségire ezzel nem mennék, mert ott vagy húzás vagy gyökérkezelés van, holott simán megmenthető még újratöméssel is.Nem tudom, de több hónapnyi fogorvosi ellátás nélkül szerintem sokan gondban leszünk. :(
2020. ápr. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ahová lehetett telefonáltam, de amikor meghallották mi a probléma mindenhol közölték szó sem lehet róla. Egy helyen sikerült legalább röntgent készíteni, így tudom mi a baj. A megyei kórház szájsebészetéről úgy elküldtek, még az orvoshoz sem jutottam be. Pedig előző nap azt mondták, ha kapok beutalót mehetek.

Minden kérdésemre az a válasz szedjek gyógyszert. Értem én, de meddig. Hónapokig? Nem gondolhatják komolyan!


Azt is értem, hogy félnek, féltik az egészségüket, de miért nincs lehetőség a teszt elvégzésére és ha rendben, megoldódhatna a probléma. Nagyon sok ember számára lenne elviselhetőbb az elkövetkezendő időszak.

Én Borsodban élek.


Kitartást kívánok! A leesett korona miatt sem irigyellek! Pedig ez egyszerű rutin dolognak tűnik és bosszantó, hogy emiatt tönkre megy az ember foga. A lelki és pszichés következményekről ne is beszéljünk és ott vannak az anyagiak is ha nem lehet később használni és új kell.

Nem is értem, hogy lehet így egyik napról a másikra leállítani mindent!

2020. ápr. 1. 21:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Fogorvosi szempontból nem a munkaleállással van a gond, hanem hogy nem kapunk védőfelszerelést. De még ha kapunk is, az maximum 1-2 beteghez elég, viszont figyelembe kell venni, hogy az aeroszol órákig a levegőben van. Ergó egy fúrás után órákig nem jöhet új beteg és mindent fertőtleníteni kell.

Arról nem is beszélve, hogy milliós büntetésre számíthat az a fogorvos (magán és állami is!), aki nem tartja be a szabályokat.

Én azt mondom, hogy az összes elérhető fogorvost meg kell próbálni felhívni, jelenleg a körzeteket sem veszik szigorúan figyelembe. A hidat/koronát biztos hogy senki se fogja levenni, maximum azon keresztül kellene megnyitni azt a fogat. Ez hivatalosan bent van a sürgősségi kezelések között a fog üregének megnyitása vagy trepanálás néven.

2020. ápr. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es! Nekem sem ragasztják akkor fel leesett koronámat, vagyis körhidamat? Miért nem? Hiszen ott nem kell fúrni stb. Sehol nem vállalták eddig, itt Zalában.
2020. ápr. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!